13 Nisan 2021 Salı

Jandarmadan kayak yapanlara megafonla sosyal mesafe uyarısı

Jandarmadan kayak yapanlara megafonla sosyal mesafe uyarısı

Kartepe'de jandarma ekipleri, kayak merkezinde pistlerdeki tatilcileri megafonla sosyal mesafe kuralına uymaları konusunda uyardı. Kurallara uymayan kişilere ise idari para cezası uygulandı

01 Şubat 2021 Pazartesi 14:35 Güncel

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, kış turizminin aktif olduğu bölgelerde koronavirüs tedbirleri kapsamında denetimlerini sürdürdü. Jandarma ekipleri, Kartepe kayak merkezi yolunda denetimde bulunarak araç içerisindeki kişilerin kurallara uyup uymadığını kontrol etti. Hareketliliğin yoğun olduğu otel bölgesi ve kayak pistlerinde denetim yapan ekipler, megafonla sık sık anonslar yaparak tatilcilerin sosyal mesafe kuralına uymaları konusunda uyarılarda bulundu. Kurallara uymayan kişilere idari para cezası uygulandı.

"KURALLAR İHLAL EDİLEBİLİYOR"

Çocuklarıyla beraber kayak yapmaya gelen Sinem Güçlü yapılan denetimlerden memnun olduğunu belirterek, “Denetimlerin olması vatandaşlar için çok güzel bir şey. Çünkü insanlar eğlencenin ve oyunun heyecanına kapılıp zaman zaman kuralları ihlal edebiliyorlar. Tabii ki duyarlı olmamız gerekiyor, çocuklarımızı eğlendirmek için geliyoruz ama koronavirüs dediğimiz bir gerçekle de karşı karşıyayız. Bunu da ihmal etmememiz gerekiyor” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

13 kaçak göçmen yakalandı

13 kaçak göçmen yakalandı