REKLAMI KAPAT

09 Mayıs 2021 Pazar

Kahvehaneler için çözüm önerisi

Kahvehaneler için çözüm önerisi

Pandemi döneminde yalnızca çay satabilen, oyun oynanmadığı için kazançları düşen ve zor günler yaşayan kahvehane esnafı, sorunlarını Körfez Esnaf Odası Başkanı Yahya Öztürk’e ilettiler. Bir çözüm yolu bulan Yahya Öztürk ve yönetimi, bunu kahvehane işletmecileri ile de görüştükten sonra ilgili makamlara yazılı olarak iletmeye başladı.

10 Kasım 2020 Salı 14:21 Güncel

Kahvehane işletmecilerinin en azından bu pandemi döneminde gerçek usulden değil de, çay ocakları gibi basit usulden değerlendirilmesi talep edilerek bu istek ilgili makamlara dilekçe ile gönderildi. Talebin kabul edilmesi halinde 5 ayrı kalemden vergi ve muhasebe ücreti ödeyen işletmeciler, bu dönemde yalnızca çay sattıkları için basit usulle bir kalem vergi, 1 kalem de muhasebe ücreti ödeyecekler.

Bu durum para kazanamayan kahvehane işletmecilerine nefes aldırarak, ayakta durmalarını sağlayacak. Esnaf Odası Başkanı Yahya Öztürk, taleplerinin kabul edilmesinin çok önemli olduğunu, aksi halde bir çok esnafın kepenk kapatacağını ifade ederek, “Pandemi dönemi sonrasında normal hizmetler başlayınca yine eski usule dönülebilir. Ancak, şu anda zor durumda olan esnafa bu destek verilmelidir” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Körfez yine gözbebeği oldu

Körfez yine gözbebeği oldu