22 Ocak 2022 Cumartesi

Kandıra yolu, yıl sonuna kadar tamamlanacak

Kandıra yolu, yıl sonuna kadar tamamlanacak

AK Parti Kocaeli Milletvekili, TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Üyesi İlyas Şeker, yapımı devam eden İzmit-Kandıra-Kaynarca yolunda proje müdürü Mustafa Kemal Günay ile birlikte incelemelerde bulundu

15 Kasım 2021 Pazartesi 09:04 Güncel

Toplam uzunluğu 58,9 kilometre olan İzmit–Kandıra–Kaynarca yolunun İzmit istikametinden itibaren iki ayrı parça halinde toplam 7,5 kilometrelik kısmının yıl sonuna kadar açılacağını ifade eden Şeker, proje müdüründen bu kısım ile ilgili bilgiler aldı.

KONFORLU ULAŞIM

Toplam uzunluğu 58,9 kilometre olan Kandıra–İzmit–Kaynarca yolu ile ilimizin Karadeniz’e daha konforlu ulaşımının sağlanacağını ifade eden AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, “Bu projede; 17 adet kavşak, 8 adet hemzemin kavşak, 1 adet dere köprüsü, 6 adet kavşak köprüsü, 6 adet alt ve üst geçit köprüsü ve toplam 16 adet 690,3 metre sanat yapısı mevcut. Yapımına devam edilen İzmit-Kandıra yolunun tamamlanması ile ölümlü kazalar azalacak ve vatandaşlarımız süre ve yakıt tasarrufu sağlamış olacak.” dedi.

"YIL SONUNDA AÇILACAK"

Şeker açıklamasında, “Yıl sonuna kadar ilk 19 km’nin açılması planlanmıştı. Ancak altyapı malzemesi için bu yakın bölgelerde ocak açma işleminin yasal prosedürler nedeniyle gecikmesi sebebiyle altyapı  malzemesi Sakarya/Ferizli’den  taşındı. Bu sebeple planlanan sürede bir gecikme oluştu. Ceza evi varyantı ve Çubuklubala varyantının oluşturduğu  7,5 kilometrelik kısım yıl sonuna kadar nasipse açılacak. Bu kesimde  toplam 19.600 metrelik imalat yapıldı. 14.-18,5. kilometreler arasında ise 31.600 metrelik imalatın tamamı tamamlandı. Bu alanda ana yolda yapılan toplam imalat miktarı 51.200 metredir. Kalan imalat miktarı ise 6.800 metredir. Kavşaklarda yapılan imalat miktarı 15.000 metredir. Kalan ise 15.688 metredir. Yani kavşaklardaki imalat işinin %46’sı tamamlanmış durumda. Özetlersek; bu kesimde toplam imalat miktarı 90.296 metre. Bu rakamın %73’lük kısmı olan 66.200 metre imalat yapılmıştır.” diye belirtti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Seka Kağıt Müzesi, asitsiz kâğıt üretimi yapıyor

Seka Kağıt Müzesi, asitsiz kâğıt üretimi yapıyor