14 Nisan 2021 Çarşamba

Karadeniz: Esnafın 2021 yılı Vergileri affedilsin

Karadeniz: Esnafın 2021 yılı Vergileri affedilsin

Körfez Şoförler Odası Başkanı Ali Karadeniz, 2021 yılına da pandeminin gölgesinde girildiğini ve geriden gelen borçlarla birlikte 2021 yılının da vergilerinin esnafı tamamen tıkayacağını söyledi.

26 Şubat 2021 Cuma 10:45 Güncel

Karadeniz, en azından 20121 yılı vergilerinde affa gidilmesinin esnafın bir parça olsun önünü görmesine neden olacağını söylediği açıklamasında, “Geçmişteki borçlar bir şekilde yapılandırıldı ve ödemelerine başlanacak. Pandemi nedeniyle bu sene de esnafın rahat nefes alamayacağı ortada, en azından 2021 yılında tahsil edilmesi beklenen vergiler affedilir ve muafiyet getirilirse tıkanmanın önüne geçilir. Aksi halde geriden gelen yapılandırılmış borçlar, kredi taksitleri ve eklenecek yeni borçlar ödemelerin imkansız hale gelmesine neden olacaktır” dedi.

Ali Karadeniz, pandemi nedeniyle nakliyeci esnafının ve diğer meslek dallarında ki esnaflarında olumsuz etkilenmeye devam ettiğini sözlerine ekleyerek, “Mart ayı ile birlikte normalleşme dönemine girilse bile halkın adapte olması, üretimin, nakliyenin eski haline gelmesi, vatandaşların uyumu zaman alacaktır. Bu nedenle eskiden olan cirolara ulaşılmasa bile günü kurtaracak kazanç günlerine kavuşulması yılın ortalarını bulacaktır. Bir başka olumsuz gelişme, pandemi artışı olmadığı taktirde normalleşme süreci gerçekleşene kadar yeni vergiler eklenecek ve zor durumda olan esnaf tıkanacaktır” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bu yolda her an facia olabilir

Bu yolda her an facia olabilir