13 Nisan 2021 Salı

Karadeniz isyan etti: Aynı uygulamayı biz de yapalım

Karadeniz isyan etti: Aynı uygulamayı biz de yapalım

Körfez Şoförler Odası Başkanı Ali Karadeniz, İstanbul Trafik Şube tarafından uygulanan bir karara, “Yeter artık, madem öyle biz de aynı şekilde cezai işlem uygulamasına geçelim” dedi

04 Nisan 2021 Pazar 15:27 Güncel

Ali Karadeniz konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Buradan İstanbul’a yolcu götüren bir taksici, dönüşte boş gelmek yerine bu tarafa gelen bir yolcuyu alamıyor. Bu sürekli taşıdığı ve randevulaştığı kişi de olsa alamıyor. Yolda yakalanırsa hem 5 bin lira gibi yüklü para cezası yazılıyor, hem de aracı 60 gün bağlanıyor” dedi. Uygulama için “Yeter” diyen Ali Karadeniz, “Madem ki bu uygulama yasal o zaman bizim yetkililere sesleniyorum. Aynı şekilde İstanbul’dan buraya getirdiği yolcusunu birkaç gün sonra almaya gelenlere, dönüşte yolcu alanlara biz de ceza yazalım ve araçlarını bağlayalım. Pandemi döneminde zaten esnaf burnundan soluyor, işler yok denecek kadar azalmış, bir de yolcu alamazsın demek, ceza yazmak, ekmek teknesini bağlamak çok acımasızca.

"KISASA KISAS"

Kocaeli trafiğinden sorumlu olan yetkililere sesleniyorum, ya onlar bu uygulamayı kaldırsınlar ya da biz de kısasa kısas aynı işlemleri başlatalım” dedi. “İstanbul Büyükşehir ve Emniyet Müdürlüğü bizim taksileri dönüşte yolcu alıyor diye 60 gün bağlayıp yüklü ceza yazmaktan bir an önce vazgeçsinler” diyen Ali Karadeniz, aracı bağlanan şoförün 2 ay açlığa mahkum edildiğini, bir de vergi yansıtıldığını belirterek, “Bu zor dönemde insanların hayatını kolaylaştırmak yerine zorlaştıran, insanları açlığa mahkum eden uygulama bırakılmalıdır" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kazada ölen genç son yolculuğuna uğurlandı

Kazada ölen genç son yolculuğuna uğurlandı