19 Ekim 2021 Salı

Karadenizliler Mahallesi sakinleri: Kamyonlardan bıktık, Büyükşehir asfaltı bedava mı dağıtıyor!

Karadenizliler Mahallesi sakinleri: Kamyonlardan bıktık, Büyükşehir asfaltı bedava mı dağıtıyor!

İzmit Karadenizliler Mahallesi sakinleri Büyükşehir’in asfalt şantiyesinden şikayetçi. Gazetemize ulaşan bir vatandaş asfalt şantiyesinin filtresiz çalıştığını iddia ederek günde yüzlere kamyonun gelip geçmesinden de şikayetçi. Vatandaş, “Sakarya Belediyesi, Gebze Belediyesi, Yalova Belediyesi gelip buradaki asfalt şantiyesinden asfalt alıyor. Kendi illerinde asfalt şantiyesi yok mu? Büyükşehir bu asfaltı bedava mı dağıtıyor?” diye sordu

05 Ekim 2021 Salı 23:22 Güncel

İzmit Karadenizliler Mahallesi sakinleri hem İzaydaş’a hem de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin asfalt şantiyesine günde yüzlerce kamyonun gelip gitmesinden şikayetçi. Gazetemize ulaşan Karadenizliler Mahallesi’nden bir vatandaş kum, çakıl ve çöp taşıyan kamyonlardan bıkıp usandıklarını söyledi. Büyükşehirin asfalt şantiyesine kum ve çakıl taşıyan kamyonların mahalleyi toza boğduğunu belirten bir vatandaş, ayrıca asfalt şantiyesinin baca filtresinin bozuk olması dolayısıyla hem tarımsal alanların hem de evlerin olumsuz etkilendiğini iddia etti.

FİLTRESİ BOZUK

Vatandaşın anlattıkları şöyle: Bizim mahallemizin kaderi bu olmuş. Yıllardır İzaydaş’ın kokusunu, vahşi depolama alanından akan pis suları çektik. Mahalleye günde yüzlerce kamyon giriyor, çıkıyor. Ortalık tozdan dumandan geçilmiyor. Son zamanlarda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin asfalt şantiyesinin filtresinin bozuk olması dolayısıyla ortalığa toz yağıyor. Şantiyeye geçen kamyonların tozundan da bıktık.

ASFALTI PARASIZ MI VERİYORSUNUZ?

O kadar çok kamyon girip çıkıyor ki, Sakarya Belediyesi de, Yalova Belediyesi de, Gebze Belediyesi de asfaltını buradan alıyor. Biz anlamıyoruz, Sakarya’da, Gebze’de, Yalova’da asfalt şantiyesi yok mu? Ta oraları bırakıp buradan asfalt alıyorlar. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bu asfaltları bunlara parasız mı veriyor, indirimli mi veriyor? Bize yazık günah değil mi? Tamam mezbahadan bir şikayetimiz yok. Hayvan pazarında da sadece Kurban Bayramı zamanlarında kokular geliyor. İzaydaş zaten bizi bitirdi. Biz anlamıyoruz; Karadenizliler Mahallesi’nden başka sizin aklınıza bir yer gelmiyor mu? Bütün sıkıntılı işleri bizim mahallemizde yapmak zoruda mısınız?”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

5'inci kattan düşen şahıs hayatını kaybetti

5'inci kattan düşen şahıs hayatını kaybetti