12 Nisan 2021 Pazartesi

Kartepe Belediyesi işçileri greve çıkıyor!

Kartepe Belediyesi işçileri greve çıkıyor!

Kartepe Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında devam eden toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşmaya varılamaması üzerine 3 Mart'ta grev başlayacak

24 Şubat 2021 Çarşamba 11:33 Güncel

Belediye-İş Sendikası’nın örgütlü olduğu Kartepe Belediyesi’nde devam eden toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamadı. Bunun üzerine grev oylaması yapıldı. 379 işçinin katıldığı grev oylamasında grev karar çıktı. Bunun üzerine alınan grev kararı Belediye-İş Sendikası tarafından ilan edildi. 3 Mart’ta grev kararı alınırken, alınan karar Çalışma Müdürlüğü’ne bildirildi.

"MASADA BİTİRECEĞİMİZE İNANIYORUZ"

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Belediye-İş Sendikası, “475 üyemizi ilgilendiren ve tıkanma aşamasına gelen toplu iş sözleşmesi süreci, belediye başkanımız Sayın Mustafa Kocaman’ın katkısıyla masada bitireceğimize inanıyoruz. Belediye iş Sendikası olarak temsil ettiğimiz üyeler adına işimizin bilincinde olmakla birlikte geçim sıkıntılarımızı göz önünde bulundurarak görevimizi layıkıyla yerine getirmek, amacımız 696 sayılı KHK ile 2018'den bu yana mağdur edilen işçilerin ve üyelerimizin hak ve menfaatlerini koruyup geliştirmektir” denildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

2 motosiklet çalan hırsız yakalandı

2 motosiklet çalan hırsız yakalandı