14 Nisan 2021 Çarşamba

Kartepe Belediyesi işçileri greve evet dedi

Kartepe Belediyesi işçileri greve evet dedi

Belediye İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Osman Şar, Kartepe Temizlik A.Ş. işyerinde bugün grev oylaması yapıldığını, işçilerin greve evet dediğini duyurdu

02 Şubat 2021 Salı 20:59 Güncel

Belediye İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Osman Şar, Kartepe Temizlik A.Ş. işyerinde bugün grev oylaması yapıldığını, işçilerin greve evet dediğini duyurdu. Başkan Şar’ın açıklaması şöyle: ‘’Sendikamızın örgütlü olduğu Kartepe Temizlik A.Ş. işyerinde bugün grev oylaması yapıldı. 379 üyemizin oy kullandığı seçimde 371 greve evet, 6 hayır ve 2 Geçersiz oy kullanılmıştır. Kullanılan oyların % 98,5’lik bir oranla greve evet kararı çıkmıştır. Bu oran ilimizdeki diğer ilçe belediyelerine oranı en fazla olan belediye olmuştur. Bu da Kartepe Belediyesi çalışanlarının kararlılığını göstermiştir.

MASADA BİTİRMEK İÇİN

Toplu İş Sözleşmesi sürecini bundan sonraki süreçte Belediye Yöneticilerimizin görüşme daveti olursa masada bitirmek için mücadelemiz devam edecektir. Yapılacak görüşmelerden olumlu sonuç alınamaz ise, önümüzdeki günlerde Grev uygulaması yönünde kararımızı sendikamızca alacağız ve Grev uygulaması ile üretimden gelen gücümüzü kullanacağız. Temennimiz grev uygulamasından önce belediye başkanımız Sayın M. Mustafa Kocaman’ın katkısıyla Kartepe Belediyesi çalışanlarının yüzünü güldürecek, ekonomik sıkıntıları az da olsa unutturacak bir sözleşmeyi masada imzalamaktır.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Başkan Ellibeş’ten ‘Provakasyona dur de’ çağrısı

Başkan Ellibeş’ten ‘Provakasyona dur de’ çağrısı