24 Ocak 2022 Pazartesi

Kartepe Kaymakamlığı’nda hayvan beslemeye yasak!

Kartepe Kaymakamlığı’nda hayvan beslemeye yasak!

Kartepe Kaymakamlığı tarafından alınan kararla Hükümet Konağı’nda evcil hayvan beslemek yasaklandı. Karar, sosyal medyada hayvanseverler tarafından tepki ile karşılandı

01 Aralık 2021 Çarşamba 12:27 Güncel

Kartepe Kaymakamlığı, Hükümet Konağında evcil hayvanların beslenmemesi ile alakalı ilgili kurumlara yazı gönderdi. Evcil hayvanlara bakmak, beslemek sevmek isteyen kişilerin bunu kendi mülklerinde yapmasının çok daha uygun olacağının belirtildiği yazıda ayrıca Hükümet Konağına her dinden ve mezhepten vatandaşların geleceği hatırlatıldı. Alınan karar, sosyal medyada hayvanseverlerden büyük tepki çekti.

“GÖRMEZDEN GELİNEMEZ”

Kartepe Kaymakamlığı’nın konu ile ilgili yazısı şöyle: Daha önce de defalarca uyarılmasına rağmen halen Hükümet Konağında kedi ve köpeklerin beslenilmesine devam edildiği görülmektedir. İnsanların birbirini sevmesi, doğayı sevmek, hayvanları sevmek onlara bakmak elbette insani bir görevdir ancak bunları yaparken içinde bulunduğumuz toplumun hassasiyetlerini, yaşadığımız ortamın hijyen olup olmamasını da göz ardı edemeyiz, etmemeliyiz. Araçların motoruna, tekerleklerine sıkışan kedilerin çığlıklarını, koltuk ve sandalyelerin üzerine çıktığı için oralardan kaçan insanların hassasiyetlerini de görmezden gelinemez.

DİN VE MEZHEP VURGUSU

Hükümet Konağına her dinden ve mezhepten vatandaşlarımızın geleceğini hatırdan çıkarmamak gerekmektedir. Evcil hayvanlara bakmak, beslemek sevmek isteyen arkadaşlarımız bunu kendi mülklerinde yapması çok daha uygun olacaktır. Bu nedenle kurum amirleri tarafından her personele tebliğ edilerek evcil hayvanların Hükümet Konağında bakılıp beslenilmesine son verilmesinin sağlanması ve takibinin yapılması hususunda gereğini rica ederim.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Döviz kuruna müdahale kararı

Döviz kuruna müdahale kararı