12 Nisan 2021 Pazartesi

Kartepe’de pandemi destek ödemeleri başladı

Kartepe’de pandemi destek ödemeleri başladı

Kartepe Belediyesi’nin Mart ayı meclis toplantısında gündeme getirdiği ve oy birliği ile kabul edilen 145 kahvehane ve çay ocağı ruhsatlı iş yerlerinin pandemi destek ödemeleri başladı

15 Mart 2021 Pazartesi 11:26 Güncel

Kartepe Belediye Başkanı Av. Mustafa Kocaman başkanlığındaki Kartepe Belediyesi Mart ayı olağan meclis toplantısı meclis toplatısında gündeme gelen Kocaeli Arslanbey Organize Sanayi Bölgesi Sanayici ve İş Adamları tarafından yapılan 145 bin TL’lik şartlı bağışın ilçe sınırlarında faaliyet gösteren kahvehane ve çay ocağı ruhsatlı 145 adet iş yeri sahibine dağıtılması oy birliğiyle kabul edilmişti.

ESNAFA CANSUYU

Bu meclis kararı sonrasında Kartepe Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde ödemeler peyderpey yapılmaya başlandı. Ruhsatlı iş yeri sahiplerinin gerekli belgeleri belediyeye teslim etmesi ile birlikte ödemeler yapılmaya başlandı.

GÜÇLÜ İRADE VE OTOKONTROL

Arslanbey OSB sanayicilerimizin katkıları ve belediyemizin aracılığı ile gerçekleşen  kahvehane ve çay ocağı esnaflarımızın ödemelerinin başlandığını belirten  Kartepe Belediye Başkanı Av. Mustafa Kocaman, “Başından beri Covid-19 ile devlet millet elele top yekün mücadele ediyoruz. Burada büyük fedakarlıklarda bulunmak zorunda kalan, zorunlu gelir kaybına uğrayan bazı sektörler oldu. Bölgemizdeki sanayicilerimiz ve belediyemizin iş birliği ile güzel bir dayanışma örneği gösterdik. Karar da meclisimizden oy birliği ile geçti. Evraklarını teslim eden esnaflarımız ödemelerini almaya başladılar. Şu an kontrollü normalleşme sürecindeyiz, kısa bir süredir esnaflarımız hizmet verebiliyor. Ama bu durumun kalıcılığı salgının seyrine bağlı. Maalesef kritik eşikteyiz. Bu durumun lehimize ilerlemesi ve normalleşmenin genişlemesi için güçlü bir irade ve otokontrole ihtiyacımız. Uyulması gereken tedbirleri hepimiz çok iyi biliyoruz” açıklamasında bulundu.

ESNFLARDAN TEŞEKKÜR

Evraklarını teslim edip ödemelerini almaya gelen Kartepeli esnaflar, Arslanbey OSB iş adamlarına, Kartepe Belediyesi'ne ve tüm meclis üyelerine teşekkür ettiler.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Büyükşehir, İzmit’te bir kültür merkezi daha inşa edecek

Büyükşehir, İzmit’te bir kültür merkezi daha inşa edecek