13 Nisan 2021 Salı

Kartepe’deki bu görüntü büyük tepki çekti

Kartepe’deki bu görüntü büyük tepki çekti

Kartepe Endüstriyel Geri Dönüşüm Tesisleri’nden çıkan siyah lastik dumanlar büyük tepkiye neden oldu. Bölge sakinleri yetkililerin olaya el koymasını istiyor

18 Şubat 2021 Perşembe 13:38 Güncel

Kartepe Aslanbey Organize Sanayi Bölgesi’nde çekilen görüntü vatandaşı çileden çıkardı. Hatırlanacağı gibi Maden, doğalgaz ve elektrikle ilgili pek çok maddeyi içerisinde barından Elektrik Piyasası Kanun Teklifi genel kurula sevk edilmişti. Hükümlerden biri araç lastiği yakılmasının biyokütle tanımı içerisine alınmasıydı. Kocaeli’de de bu işi yapacak tesis olarak CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan tarafından Arslanbey Organize Sanayi Bölgesi içinde yer alan Kartepe Endüstriyel Geri Dönüşüm işaret edilmişti.

SERBÜLENT DURSUZ DUYURDU

Tesis yapılan haberlere tekzip göndererek, yakma işlemini bilinen yöntemle değil oksijensiz ortamda parçalanmayla yaptıklarını ileri sürmüştü. Suadiyespor Başkanı Serbülent Dursun, fabrikadan çektiği görüntüleri paylaştı. Fabrika bacasından siyah dumanların çıktığı ve fabrika içinde tonlarca lastik olduğu görüldü.

KARTEPE’Yİ ZEHİRLEDİĞİN GİBİ…

Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Dursun, “Kartepe Organize sanayide faaliyet gösteren Kartepe Geri Dönüşüm San. Tıc. Aş şirketi madem doğalgaz yakıyor burada bulunan lastikler ne amaçlı? Orada alenen lastik yaktığı aşikar. Fabrika sahibi Ali Cıngıllıoğlu her gün İstanbul’a gidiyorsun geliyorsun. Onca yolu çekme kardeşim gel sana fabrikanın yanında bir ev yapalım. Kartepe’yi zehirlediğin gibi kendin de zehirlen hemşerim yok öyle bir dünya” dedi. Kartepe’deki bu görüntülerin ardından yetkililerin ne tür bir işlem yapacağı merakla bekleniyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Tatilciler Kartepe'nin tadını çıkardı

Tatilciler Kartepe'nin tadını çıkardı