14 Nisan 2021 Çarşamba

Katak’tan ADD açıklaması: Zor süreçler beraberce aşılır

Katak’tan ADD açıklaması: Zor süreçler beraberce aşılır

ADD Kocaeli Şubesi’nin kongresi öncesi bir açıklama yapan eski Şube Başkanı Taylan Katak, “Şubemiz de ülkemiz gibi zor bir dönem geçirdi, geçirmeye de devam ediyor. Zor süreçler birlik ve beraberlikle aşılır. Şube başkanlığına yeniden aday olan Sayın Taylan Bingöl’ü desteklediğimizi net bir şekilde ifade ediyoruz” dedi

25 Mart 2021 Perşembe 18:18 Güncel

ADD Kocaeli Şubesi eski Başkanı Taylan Katak, ADD Kocaeli Şubesi’nin yaklaşan kongresi öncesi bir açıklama yaptı. Katak’ın açıklaması şöyle: ‘’Değerli Atatürkçüler. Son günlerde şubelerimiz arasında yaşanan gerginliği büyük bir üzüntüyle takip etmekteyiz. Örgüt içerisinde konuşulup tartışılması gereken konuların basına yansıması derneğimizin saygınlığına zarar vermektedir. 

BEDEL ÖDEMİŞ STK

Atatürkçü Düşünce Derneği, Türkiye’nin en önemli ve en çok bedel ödemiş sivil toplum kuruluşlarından biridir. Şehitleri vardır, demokrasi tarihine geçmiş çalışmaları vardır. Kurumsal bir hafızaya, tarihsel bir birikime, ideolojik bir mirasa sahiptir. Şubelerimizde görev alan kişilerin ADD’nin tarihsel misyonuna yakışır şekilde davranmaları şarttır. O makamlarda oturanlar köklü bir kurumsal yapıyı ve Atatürkçülüğün devrimci çizgisini temsil ettiklerini unutmamalıdırlar. Eğer unuturlarsa hatırlatırız. 

ÖZ ELEŞTİRİ YAPMALILAR

Atatürkçü Düşünce Derneği, basın üzerinden polemik yürütülecek bir yer değildir. Ülkemizin içinde bulunduğu bu ağır koşullarda değerli dava arkadaşlarımızın birbirleriyle çekişmeleri değil, Atatürkçü Düşünce’yi ileri taşıyacak etkinlikler üretmeleri gerekmektedir. Derneğimizin sorunları olabilir, herkesin farklı konularda eleştirileri olabilir ancak bu konuların konuşulacağı yerler basın merkezleri değil, dernek binalarıdır. Dernekle ilgili eleştiride bulunanların da öncelikle kendi öz eleştirilerini yapmaları ve derneğe ne kadar katkı sağladıklarını sorgulamaları doğru bir tutum olacaktır. 

KONGREYİ ÖNEMSİYORUM

Kıymetli dava arkadaşlarım, Gençliğinin ilk yıllarından beri ideolojik mücadelenin içerisinde olan, Atatürkçü Düşünce Derneği’nin gençlik kolları başkanlığından şube başkanlığına kadar her kademesinde görev yapmış birisi olarak şubemizin bu cumartesi günü gerçekleştireceği kongreyi fazlasıyla önemsiyorum. Şubemiz de ülkemiz gibi zor bir dönem geçirdi, geçirmeye de devam ediyor. Zor süreçler birlik ve beraberlikle aşılır. Bu zor süreçte Şube Başkanımız Taylan Bingöl’ün elinden gelen çabayı gösterdiğine yakından şahit olan kişilerden biriyim. Yaptığı fedakarlıkları gayet iyi biliyorum. Daha fazla imkanı olsaydı veya daha fazla destek görseydi çok daha fazlasını yapacağından şüphem yok. 

BİNGÖL’Ü DESTEKLİYORUM

Atatürkçü Düşünce Derneği Kocaeli Şubesi, 13. Olağan Genel Kurulu’nu birlik ve beraberlik içerisinde, tek yumruk olarak gerçekleştirecektir. Genel Kurulumuzun derneğimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyor, şube başkanlığına yeniden aday olan Sayın Taylan Bingöl’ü desteklediğimizi net bir şekilde ifade ediyoruz.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Atila Ulgar

29 Mart 2021 Pazartesi 13:16

Harika açıklama için teşekkür ediyorum. Başarılar diliyorum.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İzmit Belediyesinin kar mesaisi sürüyor

İzmit Belediyesinin kar mesaisi sürüyor