REKLAMI KAPAT

08 Mayıs 2021 Cumartesi

Kırmızıya girmemek için mücadeleye devam

Kırmızıya girmemek için mücadeleye devam

Körfez’de, uzun bir aradan sonra iş yerlerini açma şansına kavuşan esnafın özellikle korkuyla beklediği kısıtlamaların başlamaması, kırmızı renk alanı içine girmemek için mücadeleye devam ediliyor

14 Mart 2021 Pazar 15:38 Güncel

Hemen hemen her gün ilçe protokolü başlarında olmak üzere, ilden gelen bir bürokrat eşliğinde denetlemeler yapılıyor. Bu denetlemelerle halka konunun ciddiyeti anlatılarak, kurallara uymalarında ki önlem aktarılıyor. Önceki gün de Kocaeli Vali Yardımcısı Ali Ada, Körfez İlçe Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Manap, Körfez Pazarcılar Odası Genel Sekreteri Muhammed Emin Kılıç, görevli polis ve zabıta memurları ile birlikte esnaf ve pazaryerlerine yönelik, dinamik denetim gerçekleştirdiler.

UYARI YAPILDI

Daha önceki denetimlerde olduğu gibi vatandaş ve esnaflara çeşitli konularda uyarılar yapılarak, hastalığın ciddiyeti, vakaların düşmemesi halinde yeniden başlayacak kısıtlamalar anlatıldı. Tekrar çalışma şansı bulan esnaf, kısıtlamaların yeniden başlamasından endişe duyuyor. Denetlemeler sırasında en çok hazırlıklı olan alanların içinde pazaryerlerinin olduğu, esnafın ve vatandaşların kurallara uyduğu gözlemlendi. Esnaf Odası tarafından yapılan uyarılar sonrasında da işletmelerde oturma kuralları ve mesafe koşullarına uyum sağlandığı belirlendi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İbrahim Kamış’ıın acı kaybı

İbrahim Kamış’ıın acı kaybı