18 Nisan 2021 Pazar

Kocaeli için fırtına uyarısı

Kocaeli için fırtına uyarısı

Kocaeli Valiliği tarafından yapılan açıklamada, vatandaşların beklenen kuvvetli rüzgara karşı tedbirli olmaları uyarısı geldi

31 Ocak 2021 Pazar 22:13 Güncel

Kocaeli Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden verileri neticesinde Marmara Bölgesi ile birlikte ilimizde kuvvetli rüzgar ve fırtına bekleniyor. Kocaeli Valiliği Kocaeli’de fırtına şeklinde esmesi beklenen rüzgarın oluşturacağı olumsuz olaylara karşı vatandaşları uyardı. Kuvvetli rüzgarın ulaşımda aksamalar, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler, çatı uçması, ağaç devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların tedbirli olması istendi. Valilik'ten yapılan açıklama şöyle:

ÖĞLE SAATLERİNDE ETKİSİNİ KAYBETMESİ BEKLENİYOR

Bu gece saatlerinden itibaren Marmara'nın batısında (Trakya genelinde) Güney’den kuvvetli esmeye başlayacak rüzgarların zamanla; Marmara'da (Trakya, İtanbul, Yalova, Kocaeli, Sakarya) güney ve güneybatıdan kuvvetli (40-60 km/saat) ve yer yer fırtına (50-70 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek çatı uçması, soba ve baca gazı zehirlenmesi, ağaç ve direk devrilmesi ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Marmara Denizi’nde rüzgarın; yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren güney ve güneybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına şeklinde eserek öğle saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi beklenmektedir. Meydana gelebilecek; ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Sokağa çıkma yasağına uymayan 212 kişiye ceza!

Sokağa çıkma yasağına uymayan 212 kişiye ceza!