17 Nisan 2021 Cumartesi

Kocaeli'de firmalara fahiş fiyat cezası!

Kocaeli'de firmalara fahiş fiyat cezası!

Kocaeli'de yapılan fahiş fiyat denetimlerinde, çok sayıda firmaya binlerce lira ceza kesildi

23 Ocak 2021 Cumartesi 12:20 Güncel

Kocaeli'de yapılan denetimlerde, fahiş fiyat uygulayanlara binlerce lira ceza kesildi. Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Ticaret İl Müdürlüğü personelleri ve belediye görevlilerinin katılımlarıyla oluşturulan ekiplerle beraber kent genelinde yapılan fahiş fiyat denetimleri neticesinde, 680 firmada, 27 bin 303 ürünün denetlendiği belirtildi.

959 FİRMA VE 56 BİN ÜRÜN DENETLENDİ

Değerlendirmeleri devam eden dosyalardan maske satışı yapan iki firma ile gıda satışı yapan bir firmaya haksız fiyat uygulamalarından dolayı toplam 314 bin 343 TL idari para cezası uygulandı. Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun kapsamında fiyat etiketi ile ilgili yapılan denetimler sonucunda 959 firmada 56 bin 589 adet ürün denetlenirken, 39 firmada tespit edilen aykırılıktan dolayı haklarında 25 bin 772 TL idari para cezası uygulandı.

GEREKLİ YAPTIRIMLAR UYGULANMAYA DEVAM EDECEKTİR

Açıklamada, “Bu doğrultuda, sağlık ürünleri, temel ihtiyaç ve gıda maddelerinin arz zinciri güvenliğinin sağlanması için ithalatçılar, üreticiler, satıcılar nezdinde fahiş fiyat ve fiyat etiketleri açısından gerekli denetim faaliyetlerine ara vermeden devam edilmekte olup, aykırı iş ve işlemlerde bulunanlar hakkında gerekli yaptırımlar uygulanacaktır" denildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Meçhul

23 Ocak 2021 Cumartesi 16:31

Doğalgaz, elektrik ve suya da denetim yapabiliyor musunuz?

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Tedbirlere uymayan yüzlerce kişiye ceza!

Tedbirlere uymayan yüzlerce kişiye ceza!