18 Nisan 2021 Pazar

Kocaeli’nin en modern kampüsü

Kocaeli’nin en modern kampüsü

Nesibe Aydın Kocaeli Okulları, ilimizin en modern eğitim kampüsünü inşa ediyor. Kampüs inşaatı haziran ayının ortalarında tamamlanacak, ağustosta dersler başlayacak

30 Mart 2021 Salı 13:36 Güncel

Nesibe Aydın Kocaeli Okulları Fen ve Anadolu Lisesi, Kocaelili çocukların sıkı bir lise eğitimi yanında, üniversite hazırlık çalışmalarına üst düzeyde katkı sunmak amacıyla bundan 3 yıl önce ilimizin en önemli merkezlerinden Yahya Kaptan bölgesinde eğitim ve öğretime başlamıştı. Ulaşımı kolay bir noktada yer alan kampüs sayesindeöğrencilerin özellikle üniversite hazırlık sürecinde geç saatlere kadar bireysel çalışmalar yapabilmeleri sağlanmıştı.

KARTEPE BÖLGESİNDE

İlk başlangıcı lise seviyesinde yapıp üniversiteye hazırlık sürecinde Nesibe Aydın sistemini Kocaeli’de başarılı bir şekilde uygulayanNesibe Aydın Kocaeli Okulları,ana sınıfından lise son sınıfa kadar tüm yaş gruplarına hitap eden tam donanımlı kampüsün inşaatını tamamlamak üzere. Kocaeli’nin en gözde yerleşim yerlerindenKartepe’de,Köseköy sınırları içinde faaliyete geçecek yeni kampüs,Kocaeli’nin en modern eğitim kampüsü olacak.

ANA SINIFINDAN LİSEYE...

17 bin metrekare kapalı alanı, çağdaş mimarisi ve üst düzey olanaklarıyla dikkat çeken kampüste, 5 adet ana sınıfı, 20 adet ilkokul dersliği, 20 adet ortaokul dersliği,20 adet lise dersliği yer alıyor. Toplam 3 ayrı bloktan oluşan okulda, eğitim alanlarının yanı sıra son teknoloji materyallerle donatılmış 6 adet fen ve matematik bilimleri laboratuvarı,3 adet bilim ve teknoloji dersliği, biri merkez kütüphane olmak üzere toplam 3 kütüphane, çalışma odaları, drama salonları, görsel sanatlar ve müzik atölyeleri, enstrüman odaları bulunuyor.

HAZİRANDA BİTİYOR

Öğrencilerin sağlıklı bireyler olma yolunda fiziksel gelişimlerini desteklemeye yönelik olarak 1 adet basketbol sahası, 2 adet jimnastik salonu, 1 adet yarı olimpik yüzme havuzunun da yer aldığı yeni kampüste 600 kişilik yemekhane, 450 kişilik gösteri ve konferans salonu da bulunacak. Nesibe Aydın Kocaeli Okullarının yeni kampüs inşaatının haziran ayının ortalarında bitmesi ve ağustos ayında derslere başlanması hedefleniyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Sinema salonları için önemli karar!

Sinema salonları için önemli karar!