06 Mayıs 2021 Perşembe

Kompost üretiminde proje bu okulda başladı

Kompost üretiminde proje bu okulda başladı

Körfez Mimar Sinan Mahallesi’nde Dalbastı Sokak Numara 3’te, Körfez Belediyesi karşısında yer alan, verdiği uygulamalı ve örnek eğitimleri ile gündemde olan Özel rengin Anaokulu, başlatılan proje ile kompost üretimi yaparak, bu alanda örnek olacak

24 Mart 2021 Çarşamba 13:19 Güncel

Özel Rengin Anaokulu öğretmenlerinden Ece Lençper ile başlatılan sıfır atıkla “ vermikompost“twinning projesine giriş yapıldı. Projenin konusu; solucanlar vasıtası ile organik atıkların değerli bir gübreye dönüştürülmesi,toprağın daha verimli hale getirilmesini sağlamaktı. Proje hakkında verilen bilgide, “Okul öncesi dönem kişiliğin oluşumu ve temel alışkanlıkların kazanılmasında önemli bir etkendir. Yaparak, yaşayarak öğreniyorlar. Yeterli büyüklük ve uygun donatıya sahip olan bahçesiyle kompost yapmak daha keyifli hal alıyor. Projeye katılan öğrencilerin yaş grupları 3-6 yaş aralığında. Projenin kurucusu Özel Rengin Anaokulunun öğretmeni Ece Lençper ve Yunanistan’dan projeye ortak olan MargoniPınelopıfarkli şehir ve ülkelerden bir araya gelerek gelecek nesillere daha verimli toprak bırakmak için Projede 10 öğretmen daha yer almaktadır. Projede öğrenci ve aile işbirliğine önem verilerek projenin daha fazla insana ulaşması, okul kalite etiketi hedeflenmektedir” denildi.

Projede örnek okul olarak başlangıç yapılan Rengin Anaokulu’nda, okul bahçesinde çalışmalar uygulamalı olarak da öğrencilere gösterilecek.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Pazarlarda önlemler artacak

Pazarlarda önlemler artacak