18 Nisan 2021 Pazar

Körfez'e sülfürik asit üretim tesisi için toplantı yapılacak

Körfez'e sülfürik asit üretim tesisi için toplantı yapılacak

Kocaeli’ye “sülfürik asit üretim tesisi” geliyor. Körfez’de yapılması planlanan bu tesis ile ilgili 21 Nisan günü halkın katılımı toplantısı düzenlenecek

09 Nisan 2021 Cuma 10:07 Güncel

İzmit Körfezi’nin çevresi her biri adeta birer saatli bomba olan akaryakıt ve kimyasal tanklarla çevrilmiş ve sürekli yenileri eklenirken bu kez de “sülfürik asit üretim tesisi” geliyor. Modül Enerji Yatırım San. ve Tic. A.Ş. adlı şirket, Kocaeli’de “sülfürik asit üretim tesisi” kuracak. Körfez Yarımca Mahallesi, Karbakoz mevkiinde ye alacak olan tesis, 13 bin 346 metrekarelik alan üzerinde faaliyet gösterecek. 14 ayda tamamlanması planlanan tesiste yıllık 200 bin ton sülfürik asit üretimi planlanılıyor. Projenin toplam maliyetini 74 milyon 196 bin lira olduğu açıklandı.

HALKIN KATILIMI TOPLANTISI

Körfez’de yapımı planlanan “sülfürik asit üretim tesisi” ile ilgili hazırlanan proje dosyası, Kocaeli Valiliği’ne sunuldu. Proje ile ilgili ÇED süreci başladı. Çevresel Etki Değerlendirmesi çerçevesinde “Halkın Katılımı Toplantısı” düzenlenecek. Toplantı, 21 Nisan günü saat 11.00’de Körfez’de bulunan Necmettin Erbakan Kültür Merkezi Düğün Salonu'nda yapılacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Hürriyet, polis teşkilatımızın 176. kuruluş yıl dönümünü kutladı

Hürriyet, polis teşkilatımızın 176. kuruluş yıl dönümünü kutladı