14 Nisan 2021 Çarşamba

Körfezli aile İngiltere’de kaldı

Körfezli aile İngiltere’de kaldı

Pandeminin ikinci versiyonu yayılmaya devam ederken, Türkiye’nin İngiltere ve bazı ülkelerle havayolu seferlerini durdurması iddialara göre bu ülkedeki 802 Türk vatandaşının da kalmasına neden oldu

07 Şubat 2021 Pazar 16:23 Güncel

İngiltere’de mahsur kalan ve Körfez’de oturan İlgün ailesi de Gelecek Partisi eski Körfez Fırat Türker vasıtasıyla seslerini duyurmak istediler. Gönül İlter, yaşam koşullarının kötü olmadığını ama işleri nedeniyle geri dönmeleri gerektiğini, sayıları 802‘yi geçen diğer vatandaşların çok zor koşullar altında olduğunu ifade ederek, “Biz Körfez Artalar Mahallesi’nde oturuyoruz. Ben sağlık sektöründe görev medikal alanında görev yapıyorum. İngiltere’de ablam Özlem Ilgın ile buradaki kız kardeşimizi ziyarete geldik. Geri dönmeye hazırlanırken pandeminin ikinci versiyonu çıktı ve uçuşlarımız iptal edildi. Bizim yaşam koşullarımız iyi ama işlerimiz nedeniyle dönmek zorundayız” dedi.

DOLAYLI YOLLAR ÖNERİLDİ

Gönül İlgün, bulundukları bölgede 802 Türk vatandaşı daha olduğunu ve her gün sayıların da arttığını sözlerine ekleyerek, “Diğer ailelerin çoğu zor dudumda, pansiyonlarda, otellerde bekliyorlar. İmza kampanyaları başlatıldı, bu şekilde Türk yetkililere sesimiz duyurmaya çalışıyoruz. Konsolosluğa başvurduk, bize farklı yollardan; Ukrayna, Zagrep üzerinden İstanbul’a ulaşabileceğimizi söylediler. Biz Türk vatandaşıyız, kendi ülkemize kaçak yollar kullanarak girmek istemiyoruz. Her durakta ayrı bir test ve bekleme süresi, bunların maliyeti ile uğraşmak istemiyoruz. Sağlıklıyız ve ülkemizin bizi teste sokup, göndereceği uçaklarla almasını bekliyoruz. Türkiye güçlü bir ülke ve bunu kolayca yapabilir. Sizlerin kanalıyla yetkililere sesleniyoruz, bizi burada bırakmayın” dedi. İlgün, normal olarak İngiltere’ye gidiş dönüşün 100 paund, dolaylı yollardan gelişin ise 300 paund olduğunu, toplam her durakta test bekleme süresinin günlerce bekleme ve hep yeni ücretler ödeme anlamına geldiğini ifade etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İzmit’te parklar meyve fidanlarıyla buluşmaya devam ediyor 

İzmit’te parklar meyve fidanlarıyla buluşmaya devam ediyor