13 Nisan 2021 Salı

KOTO’da aday bolluğu

KOTO’da aday bolluğu

KOTO seçimlerine yaklaşık 1 yıl 2 ay kala başkan adaylığı yarışı da kızışmaya başladı. KOTO Başkanlığı için birçok tanınmış isim nabız tutmaya başladı

28 Ocak 2021 Perşembe 17:39 Güncel

Bu kentin en büyük sivil toplum örgütü olan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO)’nun son başkanlık seçimi 3 Nisan 2018 gerçekleştirilmişti. Oldukça heyecanlı geçen ve 7 bin 61 üyenin oy kullanma hakkının bulunduğu seçimlerde Necmi Bulut başkanlık yarışındaki rakibi Erdoğan Yılmaz’a büyük fark atmıştı. Necmi Bulut kendi sandığı olan 22’inci komitede rahat kazanmıştı. Erdoğan Yılmaz ise sandık açılmadan odadan ayrılmıştı.

SEÇİM NİSAN 2022'DE

4 yılda bir yapılan KOTO seçimlerine 1 yıl 2 ay gibi bir zaman kala adaylık yarışı şimdiden oldukça kızışmış görünüyor. Fakat bu durum kentin ticaret erbabında büyük bir karşılık bulamıyor. Yaklaşık bir yıldır devam eden pandemi nedeniyle esnaf ve tüccarlar kendi derdiyle boğuştuğu için “KOTO’da kim aday olacakmış” konusuyla çok ilgilenmiyor. 

ÇOK ADAY VAR

KOTO Başkan adaylığı için kulislerde çok sayıda başkan adayının ismi dolaşırken, önümüzdeki seçimlerin oldukça çekişmeli geçmesi bekleniyor. Adaylık için isimleri geçen kişilerin kimisinin ciddi bir şekilde başkan aday olmayı düşündüğü, kimisinin de odada bir rol alabilmek için böyle bir yönteme başvurduğu iddia ediliyor.

NECMİ BULUT YİNE ADAY

Seçimlerde Mevcut Başkan Necmi Bulut’un yeniden aday olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Mevcut başkan olması, ulaşılabilir ve mütevaziliği nedeniyle ilgi çekmeye devam ediyor. Diğer yandan rakiplerinin pandemi döneminde odanın oldukça pasif kaldığı konusunu işlediği gelen bilgiler arasındı.

MEHMET KAYA

KOTO’nun en güçlü başkan adaylarından birisinin de Toyota Kaya firmasının Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya olduğu gelen bilgiler arasında. Büyük bir terslik olmazsa adaylığına kesin gözüyle bakılan Kaya’nın dışarıya hiçbir şey yansıtmazken, tabanda ciddi bir çalışma yaptığı kulislerde konuşuluyor. 

MURAT BARIŞ DA KONUŞULUYOR

Adaylık için ismi geçenler arasında KOTO’nun mevcut Yönetim Kurulu Üyesi Murat Barış da bulunuyor. Genç iş adamı Murat Barış’ın şu ana kadar açık bir şekilde başkan adayı olduğunu söylemediği, fakat yakın çevresine bunu aktardığı yine kulislere yansıyan bir bilgi.

EN NET YUSUF ERENKAYA

KOTO’ya başkan adayı olmayı düşünen diğer isim ise Yusuf Erenkaya. KOTO’ya başkan adayı olacağını en net bir şekilde söyleyen isim olan mevcut Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Erenkaya’nın en büyük destekçisinin ise Yaşar Can olduğu konuşuluyor.  Yusuf Erenkaya’nın bu süreçte Can Pişmaniye’nin sahibi Yaşar Can ile dirsek teması halinde olduğu ve şimdiden çalışmalara başladığı yine kulislerde konuşulan bir bilgi.

AKIN DOĞAN DA KONUŞULUYOR

KOTO Başkan adaylığı için adı geçen bir diğer isim ise mevcut Meclis Başkanı Akın Doğan. Hem meclis başkanı olması hem de tanınırlığı yüksek olması Akın Doğan için büyük bir avantaj olarak görülüyor. Akın Doğan’ın da açık bir şekilde başkan adayıyım demediği ama yakın çevresine eğer üyelerden bir talep gelirse başkan adayı olacağını söylediği konuşuluyor.

Ergün DEMİR

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Lastik-İş’ten sert yanıt: Şarlatan ve yalancılar onurlu mücadelemizi lekeleyemez!

Lastik-İş’ten sert yanıt: Şarlatan ve yalancılar onurlu mücadelemizi lekeleyemez!