26 Temmuz 2021 Pazartesi

Kuaförlerde HES dönemi

Kuaförlerde HES dönemi

Koronavirüs salgınıyla mücadelede kuaförler ve güzellik salonlarına pazartesi gününden itibaren HES kodu olmayan giremeyecek

22 Kasım 2020 Pazar 13:58 Güncel

Covid-19 ile mücadele kapsamında alınan yeni tedbirler kapsamında ilimizde bulunan kuaför salonlarına kuaför ve güzellik salonlarına pazartesi gününden itibaren HES kodu ile giriş yapılacak. Kuaför ve güzellik salonlarına gidecek olan vatandaşların HES kodunu işletme sahiplerine sunması gerekiyor.

HES KODU OLMAYAN GİREMEYECEK

Pazartesi günü uygulamaya geçecek olan HES kodu ile girişleri değerlendiren Kocaeli Kuaförler Odası Başkanı Yavuz Doğar, “Kocaeli ve Türkiye genelinde vaka artışını göz önüne alarak kuaför ve güzellik salonlarında bulaşıyı minimuma indirmek için HES kodu sorgulamaya başlayacağız. 23 Kasım itibari ile Kocaeli’deki kuaför ve güzellik salonlarına HES kodu olmayan giremeyecek. Bu doğrultuda risk teşkil eden hasta veya temaslı müşterileri salonlarımıza almayarak riski minimuma indirmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı. Öte yandan kuaför ve güzellik salonları diğer işletmeler gibi saat 20:00’a kadar hizmet verecek.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Sokak hayvanlarına 7/24 hizmet Büyükşehirden

Sokak hayvanlarına 7/24 hizmet Büyükşehirden