14 Nisan 2021 Çarşamba

Küçük, Ersoy’a yüklendi: Dün işçiyi ağlatanlar bugün konuşuyor!

Küçük, Ersoy’a yüklendi: Dün işçiyi ağlatanlar bugün konuşuyor!

Genel İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Vedat Küçük bir açıklama yaparak Ersoy’a yüklendi. Başkan Küçük, “İdris Ersoy sağa sola laf yetiştirmeye çalışacağına işine odaklansın” dedi

26 Şubat 2021 Cuma 13:19 Güncel

Dün bir açıklama yapan Hizmet İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, İzmit Belediyesi ile Genel İş Sendikası arasında yapılan toplu iş sözleşmesini eleştirerek, “Törende bol bol şov, ağlama, karalama vardı” demişti. Bugün ise Genel İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Vedat Küçük bir açıklama yaparak Ersoy’a yüklendi. Başkan Küçük’ün açıklaması şöyle: ‘’‘Korku dağları sardı’ diye bir laf vardır. Öyle olmuş olacak ki bugüne kadar işçiyi ağlatanlar, şimdi çıkmış İzmit Belediyesi Toplu İş Sözleşmesi ardından, emeğin değerine leke sürmeye çalışıyorlar. Üstelik bunu yapan bir sendika başkanı.

TÜM DETAYLARI PAYLAŞTIK

İdris Ersoy, şayet sendika başkanı gibi davranacak bilgi, birikim ve vicdana sahip olabilseydi; 30 Nisan 2018 tarihinde İzmit Belediyesi’nde KHK’nın verdiği kararların altına noter gibi imza atmak yerine dimdik ayakta durur ve bugün bizim yaptığımız gibi tırnak içinde söylüyorum ‘Toplu İş Sözleşmesi’  yapardı. İzmit Belediyesi Toplu İş Sözleşmesi, sözün gelişi değil; gerçek manada bir sözleşme, bir akittir. Tüm detayları kamuoyu ile paylaşılmıştır.

TÜM DETAYLARI ANLATACAKSIN

Taklit bir sözleşme iddiası ile kamuoyunu meşgul ediyorsan yaptığın ve yapmaya çalıştığın sözleşmelerin tüm detaylarını anlatacaksın. Öyle üstü kapalı ifadelerle mügalata yaparak madde madde açıklayacaksın. Şeffaflık dürüstlük bunu gerektirir. İzmit Belediyesi’nin yapmış olduğu Toplu İş Sözleşmesinden Kocaeli belediye işçileri, özelliklede sözleşme görüşmeleri süren işçiler şu sıralar umutlu bir beklenti içine girdiler.

KENDİSİNE ÖRNEK OLSUN

O yüzden İdris Ersoy sağa sola laf yetiştirmeye çalışacağına işine odaklansın. Yetkili olduğu kurumlardaki emekçi kardeşlerimizin yüzünü güldürecek şekilde görevini yapsın. Emekçiye, her şeyden önce insana değer veren Toplu İş Sözleşmemiz kendisine örnek olsun. İzmit Belediyesi ile üyelerimiz adına yapmış olduğumuz Toplu İş Sözleşmesi; iş barışının geliştirilmesi, belediye hizmetlerinin sürekliliğine, işçilerin insanca yaşamasına önemli bir katkı sunacaktır. Çünkü emek en yüce değerdir.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Motosiklet ile bisiklet çarpıştı: 2 yaralı

Motosiklet ile bisiklet çarpıştı: 2 yaralı