26 Temmuz 2021 Pazartesi

Masal Okuma Yarışması başvuruları başladı

Masal Okuma Yarışması başvuruları başladı

İzmit Belediyesi'nin çocukların kişisel gelişimlerini desteklemek ve hayal dünyasını geliştirmek amacıyla internet üzerinden düzenlediği Renkli Dünyam Masal Okuma Yarışması’nın başvuruları başladı

15 Haziran 2021 Salı 12:09 Güncel

Pandemi döneminde okula gidemeyen çocukların iletişim yeteneklerini geliştirmek için masal okuma yarışması düzenleyen İzmit Belediyesi, 4-7 yaş arasındaki çocukların online olarak katılacağı yarışmaya başvuruları kabul etmeye başladı. Konu seçiminde çocukları serbest bırakan ve hayal güçlerini zorlamalarını arzu eden İzmit Belediyesi, 22 Haziran’a kadar internet üzerinden gelen başvuruları değerlendirecek.

SON GÜN; 22 HAZİRAN SALI

Pandemi kurallarına göre uzaktan katılımla gerçekleştirilecek olan Renkli Dünyam Masal Okuma Yarışması’nın başvuruları 23-26 Haziran tarihleri arasında değerlendirilecek. Masallarda; dürüstlük, iyilik, güzel ahlaklı olmak, yardımseverlik, hoşgörü gibi evrensel ve etik değerler, çevre bilinci, hayvan sevgisi, millî ve yerel değerleri önemseme gibi temalar dikkate alınacak. Seçici kurul değerlendirmeyi anlatıcı çocukların mimik, hitabet ve ses tonuna göre yapacak. Masal okuma yarışmasının sonuçları 26 Haziran’da ilan edilecek.

ÖDÜL TÖRENİ 27 HAZİRAN’DA

Yarışmanın ödül töreni ise 27 Haziran’da İzmit’in kurtuluş günü etkinlikleri çerçevesinde yapılacak. Her çocuğun ödüllendirileceği Renkli Dünyam Masal Okuma Yarışması’nda, miniklerin ailelerine teşekkür belgesi ve küçük hediyeler verilecek. Anne ve babalar, kultur@izmit.bel.tr mail adresine ad, soyad, yaş, fotoğraf ve telefon numarası bilgileri içeren yarışma katılım formu ve çocuklarının masal anlattığı en fazla 5 dakikalık videoyu göndererek başvuru yapabilecek.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kocaeli'de zehir tacirlerine geçit yok!

Kocaeli'de zehir tacirlerine geçit yok!