06 Mayıs 2021 Perşembe

Mutlu: 23 Nisan coşkusu engellendi

Mutlu: 23 Nisan coşkusu engellendi

Eğitim İş Kocaeli Şube Başkanı Sabri Mutlu, “Pandemi gerekçe gösterilerek 23 Nisan gününün sokağa çıkma yasağı kapsamına alınmış ve çocuklarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu yaşamaları engellenmiştir” dedi

22 Nisan 2021 Perşembe 19:16 Güncel

Pandemi nedeniyle iptal edilen 23 Nisan etkinliklerine tepki gösteren Eğitim İş Kocaeli Şube Başkanı Sabri Mutlu, “Bugün, Büyük Millet Meclisi’ nin açılışının 101. Yıldönümünü bir gün öncesinde kutlamak zorunda bırakıldığımız bir gündür. Dün, Mersin İli Çamlıyayla İlçesi’nde İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün Atatürk’ün Nutuk kitabının okullarda öğrencilere dağıtılmasına izin vermediği bir gün olarak hatırlanacaktır.

23 NİSAN COŞKUSU ENGELLENDİ

Dün, herhangi bir yurttaşın cenazesine en fazla 20 kişi katılabilirken, tarikat şeyhinin cenazesine binlerce kişi ile birlikte İçişleri Bakanının katıldığı ve kimseye sosyal mesafe ihlali cezası uygulanmadığı bir gündür. Dün, adı geçen cenazeye katılmasına rağmen aynı İçişleri bakanı tarafından salgın hastalığı gerekçe göstererek 23 Nisan gününün sokağa çıkma yasağı kapsamına almış ve çocuklarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu yaşamaları engellenmiştir” dedi.

AKP YOK ETTİ

Ulusun onurunu ve özgürlüğünü korumak için Büyük Önder Atatürk'ün Anadolu'da yaktığı bağımsızlık ışığı, 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılmasıyla tüm yurdu aydınlatmıştır. Ancak, çağdaş demokrasilerde rejimin temelini oluşturan yasama-yürütme-yargıdan oluşan kuvvetler ayrılığı ilkesi, AKP iktidarı döneminde yok edilmiştir. TBMM büyük yara almıştır. AKP yöneticileri, bir taraftan demokrasi havarisi kesilirken, diğer taraftan da tek parti iktidarı ve başkanlık sistemiyle padişahlık rejimine özlem duymaktadırlar. Hukuk tanımaz, baskıcı iktidar, bağımsızlığımızı, özgürlüğümüzü ve demokrasimizi taçlandıran, aydınlanma devrimimiz Cumhuriyet’in kazanımlarını yok etmek için her türlü çabayı göstermektedir.

ATATÜRK RESİM YARIŞMASI

Eğitim İş  Kocaeli Şubeleri olarak eğitim çağındaki çocuklarımızın Atatürk sevgisini pekiştirmeleri ve Atatürk Devrimlerini özümsemeleri amacıyla “çocuk gözü ile Atatürk” resim yarışması düzenlenmiştir. Kısıtlama nedeniyle ödül töreni ilerleyen günlerde gerçekleşecektir. Düzenlenen yarışmaya yoğun katılım gerçekleşmiş ve İlkokul kategorisinde 213, Ortaokul kategorisinde 82 adet birbirinden güzel resim katılmıştır. Komisyonumuzun yaptığı değerlendirme sonucunda dereceye giren öğrencilerimiz ilkokul ve ortaokul kategorisinde 1 adet çeyrek altın, 1 adet gram altın ve 1 adet yarım gram altın ödülü almaya hak kazanmıştır.

AYDINLIK GELECEĞİMİZ ÇOCUKLAR

Yarışmaya katılan tüm eserlerin sahiplerine de Atatürk baskılı tişört ve resim defteri ve boya seti hediye edilecektir. Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “Vatanı korumak çocukları korumakla başlar” sözleri ışığında, tüm çocuklarımızın eğitim ve sağlık hakkından eşit koşullarda yararlandığı, her türlü istismar ve baskıdan uzak gelişimlerini sağlayabildikleri bir ülke hepimizin ortak özlemi olmalıdır. Bu duygular ve düşüncelerle yaşanan olumsuzluklara rağmen, aydınlık geleceğimizin güneşi ve güvencesi çocuklarımız başta olmak üzere, tüm ulusumuzun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyoruz” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Küçük Damla, İzmit Belediye Başkanlığı koltuğuna oturdu

Küçük Damla, İzmit Belediye Başkanlığı koltuğuna oturdu