14 Nisan 2021 Çarşamba

Mutu: Oğuzhan Asiltürk’ün tavrı teamüllere aykırı!

Mutu: Oğuzhan Asiltürk’ün tavrı teamüllere aykırı!

Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Zafer Mutlu, YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ün tavrının teamüllere aykırı olduğunu belirterek, kendisinin Genel Merkez’in alacağı kararın yanında duracağını vurguladı

02 Şubat 2021 Salı 18:59 Güncel

Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Zafer Mutlu, Kocaeli Şehir Tv’de Ergün Demir’in sunduğu programa katıldı. Ülke ve kent gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Başkan Mutlu, son günlerde Saadet Partisi’nde yaşanan ittifak tartışmalarına da açıklık getirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ü ziyaret etmesi sonrası yaşanan tartışmaları değerlendiren Mutlu şunları söyledi: “Oğuzhan Asiltürk Erbakan hocamızın, dava arkadaşlarının 40-50 yıldır gönül vermiş olan bir büyüğümüz. Şu anda yüksek istişare kurulu başkanıdır. Sözü bizim için önemlidir ama tek belirleyicidir anlamına gelmez. Yüksek istişare kurulu bir tavsiye niteliği taşıyan istişari bir makamdır. Aksini düşünmek bir partinin yetkili organlarını baypas etmek demektir. Böyle bir şey söz konusu dahi değildir. Yüksek istişare kurulu partinin genel başkanını belirlerken bir etkinliği vardır ama bu etkinlik sadece partinin diğer kurumları ile birlikte hareket edildiği zaman oluşur.

GÖRÜŞ AYRILIKLARI OLABİLİR

Partinin gerekli organları adım atmadığı sürece hiçbir şey olmaz. Tabi ki görüş ayrılıkları olabilir ama bir problem yaşanmaz. Oğuzhan bey gerçekten iyi niyetli bir insan. Partimizin ve ülkemizin menfaatini isteyecek bir insan. Bunda hiçbir sıkıntımız yok. Misal İstanbul İl Başkanımızın seçilmesi ile ilgili bir görüş ayrılığı yaşanmıştır. Fakat Genel başkanımız ve Oğuzhan bey oturup orta yol bulmuşlardır ve görüş ayrılığı sonlanmıştır. Şu aşamada bir ayrılık yok, sadece görüş farklılıkları var. Tabi ki de Oğuzhan beyin Tv’de ki çıkışına şaşırdım.

İKİSİ DE BÜYÜK TECRÜBE

Temel Karamollaoğlu dediğimiz aynı Oğuzhan Asiltürk gibi Erbakan hocanın yanı başında siyaset yapmış ve o günlerden bugüne tecrübesini aktarmış bir insan. Genel Başkanlığa gelirken de Yüksek İstişare Kurulunun bir üyesi olarak gelmiş. Görüş ayrılığı neticesinde bir görüş ayrılığı çıkabilir mi bilinmez çünkü ikisi de büyük bir tecrübe. Fakat şu anda bizim için bağlayıcı olan genel başkanın tutumudur, partinin yetkili organlarının alacağı karardır.

BENİM DURACAĞIM YER BELLİDİR

Genel başkan, yetkili kurullar, Genel Merkezimiz, Başkanlık Divanı’nın bir karar alırlarsa Yüksek İstişare Kurulu’nun buna muhalif bir karar alamayacağını düşünüyoruz. Fakat böyle bir şey alınırsa benim duracağım yer bellidir. Biz Genel Başkanın performansından çok memnunuz. Partimizin gençlik kuşağından, tarımdan, adalet ve yargı gibi bir sürü konudan oluşan yelpazesi her konuyu kapsıyor. Temel Karamollaoğlu’nun siyaseti ile beraber şu anda her sorunu çözecek, her kesime dokunacak, herkesi kucaklayacak durumdayız.

HUKUKUN EGEMEN OLMASINI İSTİYORUZ

Cumhur ittifakının ‘sağ görüşlü bir yapı kalmasın, karşımızdakilerin hepsi sol görüşlü olsun da hepsini terörist ilan edelim’ gibi bir düşüncesi olabilir. Siyasette özellikle Cumhur ittifakının bu konuda çok başarılı olduğunu görüyoruz. Biz yoksulluğun yok edilmesini, yasakların kalkmasını istiyoruz. Hukukun egemen olmasını istiyoruz. Tek söz sahibi başkanın olduğu sistemi kabul etmiyoruz. Bu noktada umut görmediğimiz anda hiçbir taraftan, birkaç milletvekilliği, birkaç bakanlık, birkaç menfaat için asla bir yapının içinde bulunmayız.”

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İzmit'ten Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine destek

İzmit'ten Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine destek