14 Nisan 2021 Çarşamba

O öğretmene Başkanlar sahip çıktı

O öğretmene Başkanlar sahip çıktı

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’e soru soran öğretmene soruşturma açılmıştı. Açılan soruşturmaya Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan ve Kocaeli Şube Başkanı Yaşar Şanlı büyük tepki gösterdi

13 Mart 2021 Cumartesi 00:34 Güncel

İlimizde yayın yapan yerel bir televizyon kanalına konuşmacı olarak katılan ve ilçedeki projeleri anlatan Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’e, yayın sırasından sosyal medya hesapları üzerinden soru soran Körfez Orhangazi Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Şen’e İl Milli Eğitim Müdürlüğü soruşturma başlatmıştı. Derince Çınarlı Karabey mahallesinin yolunun ne zaman yapılacağını, suyunun ne zaman geleceğini soran öğretmen Nurullah Şen’e yapılan muamele büyük tepki çekti.

TÜM GÜCÜMÜZLE YANINDAYIZ

Bu soruşturmanın kabul edilir bir şey olmadığını belirten Türk Eğitim Sen Kocaeli Şube Başkanı Yaşar Şanlı, “Üyemiz Nurullah Şen beyin haklı mücadelesinde sonuna kadar tüm gücümüzle yanındayız. Hakaret içermeyen haklı bir soruya karşılık hakkında soruşturma ve inceleme başlatılması kabul edilebilir bir şey değildir. Başkana tavsiyemiz her kendine soru soranı enaniyet gösterip şikayet etmek yerine bir nebze tevazu sahibi olmasıdır. İl Milli Eğitim Müdürlüğüne yakışan bu şikayeti emir kabul etmek yerine öğretmeni korumak olmalıdır. Çekin elinizi öğretmenin yakasından. Ayrıca ivedilikle Belediye Başkanına soruşturma açılmalıdır. Boş şikayette bulunduğu için.” dedi.

BAKALIM DAHA NELER GÖRECEĞİZ?

Öğretmen Nurullah Şen’e Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan da sahip çıktı. Açılan soruşturmaya sert tepki gösteren Genel Başkan Geylan şunları söyledi: ‘’Derince Belediye Başkanı Sayın Zeki Aygün yerel televizyonda canlı yayına katılır. Nurullah Şen isimli öğretmenimiz Belediye Başkanına iletilmek üzere ‘Lütfen başkanımıza sorar mısınız Karabey’de ne yol var, ne suyumuz var. Ne zaman yapılacak? Lütfen suyumuz yok, en temel ihtiyaç.’ şeklinde bir soru sorar. Ne hakaret var, ne alay var, ne de küçük düşürücü bir ifade var. Ancak anlaşılmaz bir tavırla Sayın Belediye Başkanı devam eden günde Milli Eğitim Müdürlüğüne şikayette bulunur.

SAÇMALIK ÜZERİNE SORUŞTURMA

Sayın Belediye Başkanının, böylesi masumane ve doğal bir soruya tahammülsüzlüğünü anlayamamış olmamız bir yana, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün böylesi bir saçmalık üzerine soruşturma açmış olmasını ise nereye koyacağımızı bilemedik. Tamam; bürokratların, siyasilerin talep ve telkinlerine “eyvallah” etmelerine artık alışkınız ama bu kadar da olmaz ki!

RENCİDE EDİLİYOR

Eminim, bu soruşturmayı yürüten müfettişlerimiz, meslektaşımızın ifadesini alırken utançtan ne yapacaklarını şaşırmışlardır. Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürüne soruyorum: Eğitimciler olarak, biz dahi bu tür saçmalıklarla öğretmenlerimizi huzursuz edersek, ‘Toplumda öğretmenlik mesleğinin saygınlığı rencide ediliyor’ diye kime ne söyleyeceğiz?”

(Talip Geylan)

(Yaşar Şanlı)

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Vaka artış hızı komşu ve akraba ziyaretlerinden kaynaklanıyor

Vaka artış hızı komşu ve akraba ziyaretlerinden kaynaklanıyor