26 Temmuz 2021 Pazartesi

Okul müdürü öğrencilere Rabia işareti yaptırdı!

Okul müdürü öğrencilere Rabia işareti yaptırdı!

Başiskele’de bulunan Servetiye Cephesi Anadolu Lisesi Müdürü Musa Kurt öğrencilerine Rabia işareti yaptırarak sosyal medya hesabından paylaştı. Müdür Kurt’un paylaşımlarına CHP Başiskele İlçe Örgütü tepki gösterdi

08 Nisan 2021 Perşembe 14:15 Güncel

Başiskele’de bulunan Servetiye Cephesi Anadolu Lisesi Müdürü Musa Kurt öğrencilerine AK Parti ile özdeşleşen Rabia işareti yaptırarak sosyal medya hesabından paylaştı. Müdür Kurt’un paylaşımlarına CHP Başiskele İlçe Başkanı Anıl Acurman tepki gösterdi. Acurman’ın çıklaması şöyle: ‘’Geçtiğimiz günlerde ilçemizde bulunan ve proje okul olarak devletimizin tüm imkanlarıyla donatılan Servetiye Cephesi Anadolu Lisesi’nde müdürlük koltuğunda oturan Musa Kurt’un sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlar ülkemizde kamu görevlilerinin ve özellikle gençlerimize ışık olacak öğretmenlerimizin getirilmek istendiği durumu göstermiştir.

POZ VERMİŞLER

Musa Kurt, facebook sosyal medya platforumdan kendi adına yaptığı paylaşımlarında, AKP üyesi bir siyasetçi edasıyla politik görüş açıklamaktan geri durmadığı gibi daha da öteye geçerek öğrencileriyle AKP ile özdeşleşen Rabia işareti yaparak poz vermiştir. 657 sayılı kanunun tarafsızlık ve devlete bağlılık başlığını taşıyan 7. Maddesinde “Devlet memurları siyasi partiye üye olamazlar, herhangi bir siyasi parti, kişi veya zümrenin yararını veya zararını hedef tutan bir davranışta bulunamazlar; görevlerini yerine getirirlerken dil, ırk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din ve mezhep gibi ayırım yapamazlar; hiçbir şekilde siyasi ve ideolojik amaçlı beyanda ve eylemde bulunamazlar ve bu eylemlere katılamazlar.” der.

İŞLEM YAPILSIN

Kanun hükmünü açıkça ihlal eden bu haddini bilmez kişi hakkında derhal yasal işlemlerin yapılmasını kanun gereği devlet memurluğundan çıkartılmasını talep ediyoruz. Bu işlemlerin takipçisi olacağımızı da ihtar ediyoruz. Ve bundan sonra bu cüreti göstererek genç kardeşlerimizi siyasi görüşlerine alet edecek tüm zihinlerin karşısında bizi bulacağını, okulların, siyasi partilerin arka bahçesi haline getirilmesine müsaade etmeyeceğimizi, başta Başiskele’de yaşayan komşularımıza ve tüm kamuoyuna duyuruyoruz.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Polat

11 Nisan 2021 Pazar 02:05

Suç değil ki bu hareketi yapmak özgürlük demek bide 7 yıl önce paylaşmış o zamanlar hepimiz yaptık bu işareti çünkü darbe oldu mursiye. dün olmuş gibi yapılmış haber. Haberci arkadaşın gözünden kaçtı sanırım bu ayrıntı. Bu haberlerle mevki olarak yükselmek istiyor sanırım ilçe başkanı il başkanı daha yüksek bir makama gelmek arzuluyor. Planlarını KOCAELİ için projelerini haber yaptırsa daha iyi olur du. Haber değeri yok.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kocaeli'de Mart ayında 6 işçi hayatını kaybetti

Kocaeli'de Mart ayında 6 işçi hayatını kaybetti