REKLAMI KAPAT

08 Mayıs 2021 Cumartesi

Otobüs şoförü, fenalaşan yolcuyu hastaneye yetiştirdi

Otobüs şoförü, fenalaşan yolcuyu hastaneye yetiştirdi

İzmit'te gerçekleşen olayda belediye otobüs şoförü aracında fenalaşan yolcuyu hastaneye yetiştirdi

11 Mart 2021 Perşembe 11:40 Güncel

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi UlaşımPark sürücü personeli Emre Kara, 105 numaralı Derince - Umuttepe güzergahında seyir halinde ilerlerken aracında fenalaşan yolcuyu insiyatif kullanarak hastaneye yetiştirdi. Rahatsızlandığı andan itibaren yolcusuna moral vermeye çalışan Kara, “Az kaldı, biraz daha sabret, yaklaştık” gibi sözlerle teselli etti.

OTOBÜSLE ACİLE YETİŞTİRDİ

105 numaralı Derince-Umuttepe güzergahında seyir halinde olan Emre Kara, otobüsün arka kısmından gelen sesleri duydu. Otobüsü durduracağı sırada yanına gelen yolcusunun durumunun ağır olduğunu anladı. Yolcusunun acılar içerisinde kıvrandığını gören Emre Kara, inisiyatif alarak rotasını doğrudan hastanenin aciline çevirdi. Araç içerisindeki yolcuları da bilgilendiren sürücü Kaya, otobüsle hastanenin aciline ulaştı.

HEMŞİRELERE TESLİM ETTİ

Bir ambulans gibi adeta hastaneye ilerleyen şoför yolcusunu sağ salim sağlık görevlilerine teslim etmeyi başardı. Otobüsle Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Tıp Fakültesi Aciline yanaşan sürücü Kara, hemşirelerden destek istedi. Otobüsün kapısına gelen acil müdahale hemşirelerine hastanın durumu hakkında bilgi verdi. Bir süre içeride yolcusunun son durumu için bekleyen Kara, iyi haberler aldıktan sonra seferine devam etti. Sürücü Kaya’nın bu hareketi araç içerisindeki yolcularından da destek buldu.

“YERİMDE KİM OLSA AYNI ŞEYİ YAPARDI”

Sürücü Emre Kara, yapmış olduğu hareketin insanlık namına olduğunu ifade etti. Yolcusunun fenalaştığını belirten Kara, “Bizlere işe girmeden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak bu gibi durumlarla karşılaşabileceğimiz ve karşılaşılan bu durumlarda neler yapabileceğimizin eğitimi verildi. Bizler Büyükşehir UlaşımPark sürücüleri olarak yolcularımıza misafirlerimiz gibi davranıyoruz. İnsan evinde misafirine nasıl davranıyorsa araçlarımızda da tüm sürücü arkadaşlarımla birlikte aynı hassasiyetle davranıyoruz. Hoşgörülü, saygılı ve yolcu memnuniyeti adına elimizden ne geliyorsa yapıyoruz” ifadesini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Serapk.

11 Mart 2021 Perşembe 12:03

Ogün o belediye otobüsünde bendim ama rabbim binlerce kez razı olsun ne durakta durdu nede bir yolcu incem dedi rabbim ne muratları varsa versin resmen ölüm girdi hastaneye şoför bey hastaneye girene kadar hemşirelere teslim edene kadar yanımdan ayrılmadı ve sakaryadan izmit umuttepede tedavi gördüğüm için tek başına çıkmıştım yola ama Allah ailesine sevenlerine bağışlasın anne babasının ellerinden öpüyorum böyle hayırlı evlat yetiştirdikleri için rabbim onada kendi gibi hayırlı hizmeti bol olan

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Erbaç ailesinin yanında olacaklar

Erbaç ailesinin yanında olacaklar