17 Nisan 2021 Cumartesi

Özel çocuklar hem kazandı hem de doyasıya eğlendi

Özel çocuklar hem kazandı hem de doyasıya eğlendi

Özel çocuklara mutlu bir gün yaşatmak isteyen İzmit Belediyesi down sendromlu çocuklar ve ailelerini vatandaşla bir araya getirdi. Etkinlikte özel çocuklar hem eğlendi hem de gıdadan giyime el emeği ürünlerini satarak gelir elde etti

22 Mart 2021 Pazartesi 22:38 Güncel

İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü nedeniyle engelli dernekleriyle birlikte Down Kafe’de etkinlik düzenledi. Özel çocukların ve ailelerinin yaptığı hediyelik eşyalar stantlarda, marifetli ellerden çıkan yemekler ise İzmit Belediyesi Down Kafe’de İzmitliler’in beğenisine sunuldu.

GELİRLER ÖZEL ÇOCUKLARA

Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği el emeği ürünler ve damaklarda güzel tatlar bırakan yemeklerden elde edilen gelirler özel çocuklar yararına kullanılmak üzere Kocaeli Özel Gereksinimli Bireyler Derneği (KÖGBİRDER), Kocaeli Otistik Çocuklar Derneği (KOÇDER), Marmara Depremzede ve Bedensel Engelliler Derneği ile Tüm Engellileri Birleştirme Derneği’ne bağışlandı.

ÖZEL ÇOCUKLARIMIZ ÇOK EĞLENDİ

Mesafe ve hijyen kurallarına uygun olarak gerçekleştiren etkinlikte down sendromuna dikkat çekmek amacıyla hazırlanan 1 simgeli yaka broşları vatandaşlara dağıtıldı. İzmit Belediye Bandosu’nun mini konserinde hareketli parçalarla doyasıya eğlenen özel çocuklar, aileleri ve organizasyona dahil olan vatandaşlar unutamayacakları güzellikte bir gün yaşadı.

EL VERİN HAYATA TUTUNSUNLAR

İzmit Belediyesi Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı İlkin Kılıçarslan, “21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü için hazırlanan bu etkinlikte topluma bilgi vermek adına Fatma Başkanımızın destekleriyle çok güzel bir etkinlik yaptık. Diğer engelli gruplarıyla birlikte ‘Down sendromlu kardeşlerimizin yanındayız’ dedik. Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Bize ‘El Verin Hayat Bulsunlar. El Verin Hayata Tutunsunlar’ mesajı verdi. Biz de çocuklarımıza el veriyoruz” dedi.

ONLARI MUTLU ETMEK İSTEDİK

Etkinliğe katılan herkese teşekkür eden İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü Sosyal Hizmet Uzmanı Miray Onur ise “Etkinliğimize tüm engelli derneklerimizi çağırdık. Bir çatı altında toplanarak elde edilen gelirleri yine derneklerimize bağışlayalım diye düşündük. Özel bireylerimiz ve aileleri pandemi dolayısıyla sosyal hayata katılım sağlayamadı. Bizler de hep birlikte onları mutlu edelim, eğlendirelim istedik” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Genç kadın evinde ölü bulunmuştu: Eşi Ömer Fidan tutuklandı

Genç kadın evinde ölü bulunmuştu: Eşi Ömer Fidan tutuklandı