13 Nisan 2021 Salı

Pehlevan sahadan ayrılmıyor: Sağlık orduları olarak göreve hazırız

Pehlevan sahadan ayrılmıyor: Sağlık orduları olarak göreve hazırız

İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlivan, sağlık çalışanlarıyla birlikte İzmit Yürüyüş Yolu üzerinde esnaf ve vatandaşları artan koronavirüs vakalarına karşı daha dikkatli olunması konusunda bilgilendirdi. Pehlevan, “Bizler sağlık orduları olarak her zaman göreve hazırız ama vatandaşımızın sağlıklı olmasını istiyoruz” dedi

07 Nisan 2021 Çarşamba 12:17 Güncel

Koronavirüs vakaların ülke genelinde artması ve Kocaeli’de yüzdelik oranın rekor seviyeleri ulaşmasının ardından yetkililer tedbirleri artırıp vatandaşları bilgilendirmeye devam ediyor. Hafta sonları sokağa çıkma yasağının tekrar iki güne çıkarılmasının ardından Ramazan ayında da işletmelerin kapanıp paket servise geçeceği öngörülmekte.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI EŞLİK ETTİ

Kocaeli İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan ve il sağlık müdürlüğü personeli toplum nezdinde koronavirüse karşı farkındalık oluşturmak adına İzmit’te esnaf ve vatandaşları bilgilendirdi. İzmit Anıtpark istikametinden Merkez Bankası’na kadar yürüyen Pehlevan’a Kamu Hastaneleri Başkanı Ahmet Sarıışık, Sağlık Hizmetleri Başkanı Şeref Kasımoğlu, Personel Hizmetleri Başkanı Coşkun Güler ve sağlık çalışanları eşlik etti. Beyaz önlükleri ve afişleriyle Yürüyüş Yolu’nu baştan sona dolaşan Pehlivan ve sağlık personeli vatandaşın görüşlerini de dinledi.

“HER ZAMAN SAHADAYIZ”

Kocaeli İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan program sonrası yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı, “Pandemi sürecinde tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de koronayla amansız bir mücadele içerisindeyiz. Maalesef son günler vaka sayılarında ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de bir artış mevcut. Bu yüzden maske, mesafe ve hijyene daha fazla dikkat etmemiz gerekiyor. Bu çerçevede her zaman sahadayız ama bu kez farklı bir etkinliğe imza atmak istedik. Esnafımızın, vatandaşımızın halini hatırını sorup gerekli uyarılarda bulunarak, onlarında fikirlerini almak istedik.

SAĞLIKLI GÜNLERE DÖNECEĞİZ

Kalabalık ortamlara mümkün oldukça girmemek gerekiyor. Etkinliklerden, taziyelerden, düğünlerden kesinlikle kaçınılmalı. Aşı sıra gelen vatandaşların aşılarını yaptırması gerekiyor. Bizler sağlık orduları olarak her zaman göreve hazırız ama vatandaşımızın sağlıklı olmasını istiyoruz. Bugün yaptığımız etkinliğimize insanların tepkileri çok olumlu oluyor. Zaten artık herkes kurallar konusunda daha hassas bir tavır takınıyor. Bu sadece sağlık personelinin mücadelesiyle kazanılacak bir savaş değil. Birlikte mücadele verdiğimiz takdir de zaten vaka sayıları düşecek ve sağlıklı günlere geri döneceğiz.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Cedit’te uzlaşma sağlanan vatandaşlara ödemeler yapılacak

Cedit’te uzlaşma sağlanan vatandaşlara ödemeler yapılacak