06 Mayıs 2021 Perşembe

Pişmaniyeciler Meydanı büfesi kiralandı

Pişmaniyeciler Meydanı büfesi kiralandı

Pişmaniyeciler Meydanı’nda bulunan büfenin ihalesi gerçekleşti. 3 kez çeşitli nedenlerle ertelenen ihaleye tek başına katılan Fahrettin Çartay, büfeyi 4 bin 250 TL’ye 7 yıllığına kiraladı

21 Nisan 2021 Çarşamba 11:55 Güncel

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi encümeni dün Genel Sekreter Balamir Gündoğdu başkanlığında encümen salonunda gerçekleşti. Encümen 2 madde ile toplantı. Bu maddeler arasında  daha önce iki kez ertelenen İzmit Kemalpaşa Mahallesi Ankara Karayolu Caddesi No:13 adresinde bulunan Pişmaniyeciler Meydanı ihaleside yer aldı. Bilindiği üzere İzmit Halkevi Mevkii’nde bulunan Balıkçılar Çarşısı’nın yıkılmasının ardından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bölgeye Pişmaniyeciler Meydanı inşaa edildi.

ŞÜPHE İDDİALARI

Geçtiğimiz sene 29 Ekim’de açılışı gerçekleşen bölge için 23 Aralık 2020 tarihinde ilk ihale gerçekleşti. İlk ihaleye 3 kişi katıldı. Ancak ihale teklif mektubunda ki eksikler gerekçesiyle iptal edildi. 10 Şubat 2021 tarihinde yapılan ikinci ihaleye ise Fahrettin Çartay ve Sinan Kaya katıldı. Gelen teklifler arasındaki şüphe iddialarının ardından yeniden iptal edildi. Pişmaniyeciler ihalesi üçüncü kez ihale yer aldı. Üçüncü ihaleye ise sadece Fahrettin Çartay katıldı.

İKİ İHALEYE TEK KATILIMCI

Aylık muhammen bedeli 4 bin TL artı KDV olan  9,39 metre karelik İzmit İlçesi Kemalpaşa Mahallesi Ankarayolu Caddesi  No:13 Pişmanciler Meydanında bulunan büfe, 7 yıllığına 4 bin 250 TL ile tek katılımcı olan Fahrettin Çartay’a kiralandı. Kandıra İlçesi Çarşı Mahallesi Garaj Caddesi No:17 adresinde 14,84 metre karelik alan bulunan Kandıra Otobüs Terminali 1 Nolu Büfe aylık muhammen 900 TL artı KDV ile 3 yıllığına bin TL ile tek katılımcı olan Deniz Kahveci’ye kiralandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kocaeli’nin turizmi görücüye çıkıyor

Kocaeli’nin turizmi görücüye çıkıyor