13 Nisan 2021 Salı

Prometeon çalışanları, AFAD’dan deprem ve afet eğitimi aldı

Prometeon çalışanları, AFAD’dan deprem ve afet eğitimi aldı

Dünyanın endüstriyel lastik odaklı tek şirketi, Pirelli marka premium endüstriyel ve ticari lastiklerin lisanslı üreticisi Prometeon Türkiye’nin İzmit üretim tesisi çalışanları, Kocaeli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından hem teorik hem de simülasyon TIR'ı ile uygulamalı deprem ve afet eğitimi aldı

17 Şubat 2021 Çarşamba 12:19 Güncel

Prometeon Türkiye’nin İzmit’teki üretim tesisi çalışanları, Kocaeli  İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından gerçekleştirilen deprem ve afet eğitimine katıldılar. Gerçekleştirilen eğitimde, Prometeon Türkiye yönetimi ve fabrika çalışanları deprem anında ve sonrasında neler yapılması gerektiği konusunda AFAD tarafından bilgilendirildi. Pandemi tedbirleri uygulanarak eğitim salonu ve simülasyon TIR’ında gerçekleşen eğitimlere yaklaşık 350 çalışan katıldı. Prometeon Türkiye, böylelikle AFAD’ın eğitim verdiği ilk özel kurum oldu.

TIR'DA UYGULAMALI EĞİTİM

Teorik deprem bilgilendirmesi ve ardından ülkemizde Düzce, İzmir, Van, Bolu, Elazığ gibi illerimizde yaşanmış şiddetli ve ölümcül depremlerin canlandırıldığı AFAD deprem similasyon tırında, Prometeon Türkiye çalışanlarına uygulamalı eğitimler verildi. Pandemi önlemleri kapsamında, 3 ve 6 kişilik guruplar halinde verilen uygulamalı eğitimde deprem sarsıntısı esnasında yapılması gerekenler ve alınacak önlemler uygulamalı olarak aktarıldı. Prometeon Fabrika Direktörü Bahadır Özer, "Prometeon Türkiye olarak, iş sağlığı ve güvenliği konusunu her zaman olduğu gibi gündemimizin üst sıralarında tutmaya devam ediyoruz. Deprem bölgesinde yaşıyoruz ve her zaman afet için hazırlıklı olmamız gerekiyor. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) 2021 yılını ‘Türkiye Afet Eğitim Yılı’ olarak belirlediğini duyurmuştu. Biz de bu kapsamda AFAD ile gerçekleştirdiğimiz eğitim ile bir ilke daha imza attık ve AFAD’dan uygulamalı deprem ve afet eğitimi alan ilk özel kurum olduk. Oluşturduğumuz afet ekipleri için çok faydalı olan bu eğitimi Kocaeli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile ortak farklı çalışmalarla devam ettireceğiz. Tüm AFAD yönetici ve eğitmenlerine teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kocaelispor'un maçı ertelendi

Kocaelispor'un maçı ertelendi