14 Nisan 2021 Çarşamba

Şanlı: Şehadet şerbetini içmeye hazırız

Şanlı: Şehadet şerbetini içmeye hazırız

TES Başkanı Şanlı, Gara’da şehit edilen vatandaşlarla ilgili yaptığı açıklamada, “Türk milleti bugün tek yürek kahraman Mehmetçikle birlikte yürümeye ve şehadet şerbetini içmeye hazırdır” dedi

15 Şubat 2021 Pazartesi 11:11 Güncel

Türk Eğitim Sen Kocaeli 1 Nolu Şube Başkanı Yaşar Şanlı Pençe Kartal-2 Harekatı’nın gerçekleştirildiği Irak’ın kuzeyindeki Gara’da bir mağarada başlarından vurulan 13 vatandaşımız ile ilgili açıklama yaptı. Şanlı’nın açıklaması şöyle: Yüzyıllardan beri Doğu’nun kaynaklarına göz diken emperyalistlerin hedef tahtasındaki ülkemiz, türlü saldırıyla karşı karşıyadır. Yaklaşık 30 yıldır, yavaş yavaş, merhale merhale yurdumuzu kuşatan şer güçler, maşa olarak kullandıkları terör örgütleri yoluyla Türk milletini yıpratmak, zayıflatmak, son darbe ile yok etmek ve tarih sahnesinden silmek üzere ortaya koydukları planlarını tasmalarını tutan emperyalist güçlerin emri ile uygulamaya çalışmaktadırlar. Milletimiz ve binlerce yıldır sayısız şehidimizin kanıyla sulayarak vatan yaptığımız bu topraklar, tarihin sayfalarında ve coğrafyanın belleğindeki doğal etki alanımız, hainlerin, bebek katili terör örgütlerinin, eli kanlı devletlerin yaktığı ateşle çepeçevre sarılmıştır. Bundan yüzyıl önce olduğu gibi bugün de milletimiz tüm oyunları boşa çıkaracaktır.

‘HURUÇ HAREKATINDAYIZ’

Yakın coğrafyamızda olup bitenlere bu gözle baktığımızda asıl hedefin Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milleti olduğunu görmek çok da zor değildir. Kahraman Mehmetçiğimizin Gara'da yürüttüğü harekât, Türk milletini boğma amacındaki alçaklara karşı yapılan bir huruç harekatıdır, nasıl ki Kurtuluş Savaşı’nda Yunan kisvesi altında yedi düvelle savaştıysak bugün de YPG/PKK /FETÖ kılığına girmiş, yanı başımıza çöreklenmiş ve boğazımıza sarılmak için fırsat kollayan kahpe emperyalist güçlerle savaşmaktayız. Bu nedenle Sakarya, Dumlupınar, İnönü bizim için ne anlam ifade ediyorsa terörle mücadele de aynıdır. Bugün Mehmetçik cephede, Türk milletinin kaderini yeniden yazmakta bu topraklar üzerinde yeşerecek fidanlar için gövdelerini Amerikan roketlerine, Alman anti tank füzelerine, Fransız mayınlarına siper etmektedir.

‘HEPİMİZ MEHMEDİZ’

Teröristlerin ellerindeki silahlara baktığımızda düşmanın kim olduğunu görüyoruz. Şundan eminiz ki Allah’ın izni ile biz bu oyunu bozacak, bu kuşatmayı yaracak, Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya, ensemizde boza pişirmeye, bizlere bedel ödetmeye çalışanlara hadlerini bildireceğiz. Hepimiz birer Mehmetiz, birer askeriz; bütün hainlere, yedi düvele yeteriz. Birkaç çapulcuyu maşa olarak kullanıp Türk’e diz çöktüreceklerini sananlar bilsin ki her bir askerimizin sinesinde milyonlarca yürek atıyor. Türk askerinin ayak sesleri, dünyanın dört bucağında düşmanın uykusunu kaçırıyor, hainlerin kulaklarında yankılanıyor. Bizim mahallemizde Türk’e rağmen Türk’e karşı oyun kurmaya kalkanlar bilsinler ki bizim vatanımızın sınırları masa başında cetvellerle değil, cephede kanla çizilir.

‘HAİN PLANLAR YIKILIYOR’

Dost düşman, yedi düvel iyi işitsin; Biz Türk milletiyiz, bir ve bütünüz. Kimseyle bir derdimiz, kimseye bir düşmanlığımız yok; ancak bizimle derdi olan devletimizin, milletimizin birliğini yok etmeye çalışanlarla görülecek bir hesabımız var. Sanılmasın ki Türk Ordusu yalnızca silahaltındaki askerlerimizden ibarettir. Ordu-millet derler bize, milyonlarca askerimiz var. Şehitlerimiz var, yüreğimiz yanıyor, içimiz sızlıyor. Ama kahraman askerimizin kanı ile canı ile bu topraklarda yeni bir gelecek kuruluyor. On binlerce kilometre öteden gelerek coğrafyamızı kan gölüne maşaları ile çevirenlerden Türk milleti hesap soruyor. Emperyalist hesaplar bozuluyor, hain planlar yıkılıyor. Şehitlerimizin acısı yüreğimizde. Alışılmışlığa izin vermemeliyiz.

‘ŞEHADET ŞERBETİNİ İÇMEYE HAZIRIZ’

Türk milleti, askerinin yanında kıyama duruyor. Kahraman Mehmetçik yedi düvele, Türk’ün iradesini, kararlılığını ve gücünü bir kere daha gösteriyor. Gün bugündür. Büyük yürüyüşümüz devam ediyor. Mazlumların gözyaşları dinsin, dostlar sevinsin; alçaklar korksun, hainler kaçacak delik arasın, düşman karalar bağlasın! Tüm dünya bu sözümüzü duysun, düşmanlar ayağını denk alsın; Türk milleti bugün tek yürek, tek bilek kahraman Mehmetçikle birlikte yürümeye hazırdır. Bugün milyonlarca insan seve seve şehadet şerbetini içmeye hazırdır. 

‘TÜRK’E KEFEN BİÇİLEMEZ’

Biz, askeriyle milletiyle bir ve bütün olarak Devletimizin sonuna kadar arkasındayız. Bu bir vatan, namus, var oluş ve hak mücadelesidir. Binlerce yıldır, varlık mücadelesi içinde vurula vurula, kırıla kırıla, eksile eksile bugünlere gelmiş, tarifsiz acılar çekerek hesapsız bedeller ödeyerek bu toprakları yurt tutmuş bir milletin evlatlarıyız. Bu yolda yurdu yaşatmak için can veren gelmiş geçmiş bütün kahramanlara Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyoruz. Bilinsin ki bedeli ne olursa olsun inleri emperyalistlerin maşası hainlere mezar olacak! Türk'e kefen biçenin ölümü korkunç olacaktır.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

D-100 ve D-130’da tuzlama

D-100 ve D-130’da tuzlama