12 Nisan 2021 Pazartesi

Şehitler kütüphanesine 16 bin kitap

Şehitler kütüphanesine 16 bin kitap

Şehitler adına kurulacak kütüphaneler için Gazeteci Mustafa Eranıl tarafından başlatılan kampanyada 16 bin kitap toplandı. Toplanan kitaplar Yozgat'ta Şehitler Kütüphanesi'nin kurulmasını organize eden Hatice Aydın isimli öğretmene teslim edildi

13 Şubat 2021 Cumartesi 14:29 Güncel

Yozgat merkezde Milli Eğitim'e bağlı 3 okulda 3 şehidimiz adına kurulacak olan 3 farklı kütüphane için Körfez'de yayınlanan Bizim Gazete'nin sahibi Mustafa Eranıl tarafından başlatılan 'Ant içtik şehitlerimizin adını yaşatmaya; kütüphane kuruyoruz' adı altında kitap toplama kampanyasında 16 bin kitap toplandı; toplanan kitaplar Yozgat'ta Şehitler Kütüphanesi'nin kurulmasını organize eden Hatice Aydın isimli öğretmene teslim edildi. Şehitler adına kurulacak olan kütüphane için başlatılan kitap toplama kampanyasına; Körfezliler başta olmak üzere toplumun her kesimi ciddi destek verdi.

TESLİM EDİLDİ

Başlatılan kitap toplama kampanyası sonrasında 16 bin kitabın toplandığını belirten Mustafa Eranıl, "Şehitlerimiz için her ne yapsak azdır. Onların hakları hiçbir zaman ödenmez. Şehitlerimiz adına kütüphane kurulduğunu öğrendiğim andan itibaren, 'Ben ne yapabilirim' diye düşündüm. Kitap toplama kampanyası başlattım. Başlatmış olduğum kitap toplama kampanyası neticesinde 16 bin kitap toplandı. Topladığımız kitapları; Şehit Kütüphaneleri adına Yozgat'ta görevli bulunan Hatice Aydın'a teslim ettim. Kitap toplama kampanyasına destek veren; İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'e, toplanan kitapların nakliyesini sağlayan ve aynı zamanda kampanyamıza kitap desteğinde bulunan Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt'e, siyasi pati ilçe başkanlarına, sivil toplum örgütü temsilcilerine, muhtarlarımıza, sendika temsilcilerine, okul müdürlerimize, öğretmenlerimize; kısacası Körfez halkına çok teşekkür ederim. Çok ciddi şekilde destek verdiler" dedi.

ŞEHİTLERİMİZİN İSMİ VERİLECEK

Yozgat'ta açılacak olan kütüphanelere; 24 Temmuz 1997 tarihinde Diyarbakır İli Dicle İlçesi Hani Kırsalı'nda Şehit olan Şehit Er Salih Ekinci'nin ismi; Yozgat Atatürk İlkokulu’nda kurulacak olan kütüphaneye; 5 Temmuz 2002 yılında Elazığ’da şehit düşen Cihan Karadavut’un ismi ise Yozgat Fatih Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’nde açılacak olan kütüphaneye;  Son olarak 13 Eylül 2001 yılında Edirne Keşan’da şehit düşen Polis Memuru Nuri Tanışman adına açılacak kütüphane ise Yozgat Cumhuriyet Ortaokulu’nda yer alacak olan kütüphaneye isimleri verilecek.

18 MART'TA AÇILACAK

Şehitler adına kurulacak olan kütüphanenin 18 Mart gibi anlamlı bir tarihte açılacağını belirten Eranıl, "Şehitlerimizin isimler kayıtlarda şehit olarak kalmamalı, onların adını yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak için bir şeyler yapılmalıdır. Bizler kütüphane açarak şehitlerin adını yaşatıyoruz. Devamı gelecek. İnşallah bir kaç adet de Kocaeli'de şehitlerimiz adına kütüphane kurabiliriz.' dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Güner Çiçekli, kaleyi içten fethediyor

Güner Çiçekli, kaleyi içten fethediyor