REKLAMI KAPAT

08 Mayıs 2021 Cumartesi

Sülfürik asit tesisine karşı başvuru yapıldı

Sülfürik asit tesisine karşı başvuru yapıldı

Körfez’de yapılması planlanan Sülfürik Asit Üretim Tesisi Projesine karşı toplanan imzalarla birlikte resmi itiraz başvurusu yapıldı

04 Mayıs 2021 Salı 14:13 Güncel

Körfez Yarımca Mahallesi Kabakoz Mevkiinde, Modül Enerji Yatırım San. ve Tic. A.Ş. tarafından kurulması planlanan Sülfürik Asit Üretim Tesisi Projesine karşı toplanan imzalarla birlikte resmi itiraz başvurusu yapıldı. Konuyla ilgili açıklama yapan Tütünçiftlik Güzelleştirme Derneği Başkanı Yaprak Fidancı şunları söyledi: "İlçemizde yapılmak istenen Sülfürik Asit Tesisi projesine itiraz dilekçemizi halkın katılımı toplantısı öncesinde ilgili başvuru dosyasına çalışarak hazırlamıştık. Ardından Körfezli hemşehri, muhtar, siyasi parti, STK, ilimizdeki çevre gönüllülerini halkın katılımı toplantısına ve projeye itiraz dilekçemize imzacı olmaya davet etmiştik.

UMUTLARIMIZI ARTIRDI

Pandemi riskine rağmen, toplantıya toplumun her kesiminden ve bugüne dek rastlayamadığımız sayıda katılım gerçekleşmiştir. Toplantıda, halkımız projeye karşı olumsuz tavrını da son derece samimi ve net bir şekilde ortaya koymuştur. Toplantıdaki kayda değer katılım, belediye başkanımızın "hayır" tavrını ortaya koyması ve imza kampanyasına kısa sürede -yine bugüne rastlanmayan- yoğun katılım, çevre mücadelemiz adına geleceğe dair umutlarımızı artırmıştır.

İLGİLİ KURUMLARA TESLİM EDİLDİ

Derneğimize güvenerek bizlere emanet ettiğiniz imzaları, itiraz dilekçemizin ekinde, Kocaeli Valiliği ile Körfez Kaymakamlık makamlarına, ÇŞB İl Müdürlüğü, Bakanlık ÇED Genel Müdürlüğü başta olmak üzere, ÇED süreci içinde görüş–izin verecek olan yirmiden fazla resmi kurum ve ilgili dairelerine teslim ettik. Büyük çoğunluğuyla yüz yüze görüşmeleri de sağladık. Takibine devam ediyoruz, zira ÇED süreci içinde halkın katılımı toplantısı sadece bir bölümdür, süreç devam etmektedir.

HAREKETE GEÇMEYE DAVET

21 Nisan 2021 günü başlayan mücadeleyi büyütmek zorundayız. Körfezlileri, kendilerine yakın buldukları her kesimi, belediye, meclis üyeleri, dernek, oda, STK her ne olursa, harekete geçirmeye davet ediyorum. Sülfürik Asit Tesisine itirazı büyütmek için dilekçe örneğini paylaşamaya hazırız. Bu ve sonraki mücadelelerimiz için motivasyon olan, harekete geçip, imza vererek destek olan herkese, sesimizi duyuran basına, dernek, Körfezli hemşehrilerimiz, aynı havayı suyu paylaştığımız ağzı olup dili olmayan binlerce yaratılmışa, en önemlisi doğmuş ve doğacak çocuklarımız adına teşekkür ederim.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

41780

05 Mayıs 2021 Çarşamba 14:03

Bu dernekte olmasa hiç karşı ses yok

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

17 yaşında kalbine yenildi

17 yaşında kalbine yenildi