24 Ocak 2022 Pazartesi

Taşçı: Mevcut servis ücretleriyle bu iş sürdürülemez

Taşçı: Mevcut servis ücretleriyle bu iş sürdürülemez

Kocaeli Servis Araçları İşletmecileri Odası Başkanı Ahmet Taşçı, art arda gelen zamların ardından servis ücretlerine de düzenleme getirilmesi gerektiğini belirterek, “Akaryakıt fiyatlarının takriben iki günde bir yeniden ayarlanıyor olması önümüzü görmememizi zorlaştırıyor, mevcut fiyatlarla bu işin sürdürülmesi artık mümkün değil diyebiliriz” dedi

26 Kasım 2021 Cuma 14:15 Güncel

Kocaeli Servis Araçları İşletmecileri Odası, ülkede yaşanan ekonomik sıkıntıların ve art arda gelen zamların ardından servis ücretlerine düzenleme getirilmesi talebiyle basın açıklaması gerçekleştirdi. Oda Başkanı Ahmet Taşçı tarafından yapılan açıklamada, “Mevcut fiyatlarla bu işin sürüdürülebilmesi artık mümkün değil” ifadeleri kullanıldı. Taşçı’nın açıklaması şöyle: “Hepimizin yakından takip ettiği gibi ekonomik anlamda ülkemiz önemli bir imtihan veriyor. Bizler de Kocaeli Servis Araçları İşletmecileri Odası olarak bu gidişattan girdilerimizdeki artışlardan dolayı çok ama çok etkilendik. Akaryakıt fiyatlarının takriben iki günde bir yeniden ayarlanıyor olması önümüzü görmememizi zorlaştırıyor. Kauçuk üretiminin düşüklüğü nedeniyle artık lastik de bulamamanın eşiğine geldik dersek inanın gerçeği saptırmış olmayız. Keza bunlara, trafik sigortasını, kaskoyu, araç bakım masraflarını ve çalışanların ücretlerindeki artışlarını da eklerseniz, mevcut fiyatlarla bu işin sürdürülmesi artık mümkün değil diyebiliriz. 
“AYNI ÇATI ALTINDAYIZ”
Bizler, öğrenci servisleri konusunda UKOME’ye gereken müracaatımızı yaptık. Yine işyerlerine yaptığımız servisler için ikili görüşmelerimizi başlattık. İnanıyorum ki, gerek UKOME’den, gerekse fabrikalarımızdan, esnafımızın yaşadığı mevcut sıkıntının giderilmesi yönünde kararlar çıkar. Aksi halde, mevcut fiyatlarla esnafımızın ayakta kalması mümkün değil. Bu bağlamda, bizlerle birlikte hareket eden, tüm paydaşlarımızın taşın altına ellerini sokmalarının şart olduğunu düşünüyoruz. Nasıl ki bizler, özverili bir şekilde hizmet üretmenin peşinde isek, servis taşımacılığı yaptıran fabrikalarımızın, işyerlerimizin de aynı duyarlılığı göstermesi gerekiyor. Bunlara ek olarak; UKOME’nin de mevcut ülke şartlarını göz önüne alarak karar vermesi esnafımızın hayatiyeti için çok ama çok önemli. Şunu hiçbirimizin unutmaması gerekiyor. Esnafımızla, hizmet ürettiğimiz tüm vatandaşlarımız, aynı çatı altındayız. Bu ülke bizim. Bİz özel okullarla devlet okullarının servis ücretlerini birbirinden ayırmamız gerekiyor.”
SEFA GARDİYANOĞLU

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Gebze’de 18 kaçak göçmen yakalandı

Gebze’de 18 kaçak göçmen yakalandı