13 Nisan 2021 Salı

TEMA Vakfı Körfez’e önemli görevlendirme

TEMA Vakfı Körfez’e önemli görevlendirme

TEMA Vakfı, 2021 yılında çalışmalarına daha fazla ağırlık vermek ve yeşilin artması için mücadeleye devam amacıyla yeni görevlendirmeler yaptı. Körfez’de, özel çocukların eğitim gördüğü Gülünce Eğitim Kurumu ve ana okulu olarak hizmet veren Rengin Ana Okulu Kurucusu ve sahibi olan vakfın Körfez temsilcisi olarak görevlendirdi

14 Mart 2021 Pazar 15:44 Güncel

Gücünü Türkiye’nin dört bir yanındaki gönüllülerinden alan TEMA Vakfı, Körfez ilçesinde de çalışmalarına ağırlık vererek devam etmeye başladı. Bu amaçla yapılan görevlendirme ile vakıf gücüne güç katarken, Körfez’in ilçe sorumlusu olarak göreve başlayan Fatih Uykun TEMA Vakfı’nı temsil etmekten büyük bir gurur duyduğunu belirterek; “Bugün ülke genelinde 900 bini aşkın gönüllüsü bulunan TEMA Vakfı’nı ilçemizde temsil etmek benim için büyük bir mutluluk. Bu büyük sorumluluk ile ilçemizin, başta toprak olmak üzere tüm doğal varlıklarının korunmasına dair bilinci geliştirmek üzere gönüllü ekibimle birlikte var gücümüzle çalışacağız. Bu kapsamda öncelikle, Minik TEMA, Yavru TEMA, Ortaokul TEMA, Lise TEMA, Genç TEMA ve Mezun TEMA gruplarını oluşturarak gönüllü sayımızı artırmayı ve ilçemize doğa ve çevre konusunda en üst düzeyde katkı sağlamayı hedefliyoruz. Bu çalışmalarımızı gerçekleştirmek için her zaman daha çok gönüllüye ihtiyacımız var. Bu sebeple kalbi doğa için atan herkesi TEMA Vakfı gönüllüsü olmaya çağırıyoruz” dedi.

YAŞANABİLİR BİR GELECEK İÇİN

Uykun açıklamasının devamında, “TEMA Vakfı Kocaeli Körfez İlçe Sorumluluğu ekibi, yaşanabilir bir gelecek için kamuoyunu bilinçlendirme çalışmaları yürütmek; verimli tarım topraklarının, su varlıklarının, mera ve orman alanlarının korunmasını sağlamak için çalışacak. Ekolojik okuryazar bireylerin yetişmesi için okullar ve gönüllü öğretmenlerle iş birliği gerçekleştirerek TEMA Vakfı’nın ücretsiz doğa eğitimlerini toplumun tüm kesimlerine yaygınlaştıracak” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Sağlık çalışanlarına 14 Mart sürprizi

Sağlık çalışanlarına 14 Mart sürprizi