18 Nisan 2021 Pazar

Toplu sözleşme öncesi çalışanların nabzını tuttu

Toplu sözleşme öncesi çalışanların nabzını tuttu

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı, Türkiye Kamu-Sen Denetleme Kurulu üyesi Ömer Çeker, toplu sözleşme görüşmeleri öncesinde çalışanların nabzını tutarak, istek ve önerilerini raporlamak için ziyaretlerde bulundu

04 Nisan 2021 Pazar 10:32 Güncel

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı ve Türkiye Kamu-Sen Denetleme Kurulu üyesi Ömer Çeker, sorumluluk alanında bulunan sağlık kuruluşlarında görev yapan sağlık çalışanlarını ziyaret ederek, sorunları ve istekleri dinledi. Başkan Çeker, bu hafta Kocaeli Devlet Hastanesi, Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Gebze Fatih Devlet Hastanesi, Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi, Kandıra Kazım Dinç Devlet Hastanesi'nde görev yapan sendika üyesi ve sağlık çalışanlar ile bir araya geldi. Türk Sağlık-Sen işyeri temsilcilerinin de hazır bulunduğu ziyaretlerde, toplu sözleşme öncesinde çalışanların çalışma hayatındaki yaşadıkları sorunlar ile sosyal ekonomik problemlerin tespiti için saha çalışması yaptıklarını belirten Başkan Çeker, tüm çalışanları çalıştıkları birimlerde ziyaret ederek ulaşılmadık kimse bırakmayacaklarını ifade etti.

SORUNLARI GÖRMEZDEN GELEREK SENDİKACILIK YAPILMAZ

Başkan Çeker, sağlık çalışanları ziyaretleri ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi olarak her daim sahada çalışanların sorunlarını dur durak bilmeden yönetim kurulumuz ve hastane işyeri temsilcilerimiz ile birlikte sürekli ziyaret ediyoruz. Biz sendikacılığı fındık, fıstık, lokum,  kupa bardak dağıtmak, hediye sırt çantası vermek olarak görmüyoruz. Bizler canlarını ortaya koyan sağlık çalışanlarımızın haklarını alabilmelerini ve herkesin ihtiyaçlarını kendilerinin almalarını sağlamasından yanayız. Bunu çalışan ile sendika birlikte yapacağız. Dinimizde de belirtildiği gibi, alın teri kurumadan çalışanlarımızın haklarını almalarından yanayız. İdarelerle birlikte kol kola gezerek sorunları görmezden gelerek sendikacılık yapılmaz. Türk Sağlık Sen olarak dün olduğu gibi bundan sonra da sağlık çalışanlarımızın sesi olmaya devam edeceğiz. Sahada yaptığımız tespitlerimizi rapor halinde kamuoyu ile paylaşacağız” diyerek sözlerine son verdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Sezer, Dumlupınar Denizaltısı şehitlerini andı

Sezer, Dumlupınar Denizaltısı şehitlerini andı