13 Nisan 2021 Salı

TRT’den bir tuhaf belgesel! Pişmaniye İzmit’indir Malatya’nın değil!

TRT’den bir tuhaf belgesel!  Pişmaniye İzmit’indir  Malatya’nın değil!

TRT Belgesel kanalının, kayısısı ile meşhur olan Malatya ilinde pişmaniye belgeseli çekmesi sosyal medyada tepkilere neden oldu. Belgesele bir tepki de CHP’li İzmit Belediyesi’nden geldi. Belediye, “Pişmaniye kırmızı çizgimizdir, başkenti de İzmit’tir” açıklaması yaptı

24 Ocak 2021 Pazar 01:11 Güncel

TRT Belgesel kanalının, kayısısı ile meşhur olan Malatya ilinde pişmaniye belgeseli çekmesi sosyal medyada tepkilere neden oldu. Yıllardır pişmaniyenin merkezi ve ana vatanı olan İzmit’in es geçilerek Malatya’da böyle bir belgesel hazırlanması oldukça garip karşılandı. İzmit’e özgü olan ve her yıl İzmit Belediyesi tarafından geleneksel olarak festivali bile düzenlenen pişmaniyenin Malatya’ya özgü bir tatlıymış gibi tanıtılması şaşkınlık yarattı.

FESTİVALE BEKLERİZ

Bu belgesele birçok İzmitli sosyal medya hesabından tepki göstererek, pişmaniyenin İzmit’e özgü bir ürün olduğunun altını çizdi. Bu belgesele tepki veren kurumlardan birisi de CHP’li İzmit Belediyesi oldu. İzmit Belediyesi’nin sosyal medya hesabından, “Pişmaniye kırmızı çizgimizdir, başkenti de İzmit’tir. Malatya'da kayısı yiyebilir, pandemi bittiğinde de İzmit Belediyesi 12. Pişmaniye Festivaline gelebilirsiniz” açıklaması yapıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Engin ekici

25 Ocak 2021 Pazartesi 00:20

Her şey yerinde güzel ben malatyalıyım ama pişmaniye izmitin dır trt nin hatası

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İzmit Belediyesi ile 15 köy internete kavuştu

İzmit Belediyesi ile 15 köy internete kavuştu