01 Aralık 2021 Çarşamba

TÜGVA yurdu önünde arbede

TÜGVA yurdu önünde arbede

İzmit Belediyesi’nin AKP döneminde TÜGVA’ya devrettiği Tepeköy’de bulunan yurt önünde basın açıklaması yapmak isteyen SOL Genç üyeleri ile TÜGVA üyeleri arasında arbede yaşandı. TÜGVA üyelerinin saldırısının ardından 3 gencin darp raporu almak üzere Kocaeli Devlet Hastanesi’ne sevk edildiği ve gençlerin kendilerine saldıranlardan şikayetçi olduğu öğrenildi

19 Ekim 2021 Salı 16:43 Güncel

Bugün, İzmit Belediyesi’nin AKP döneminde TÜGVA’ya devrettiği Tepeköy Mahallesi’nde bulunan yurt önünde açıklama yapmak isteyen SOL Parti’nin gençlik örgütü SOL Genç üyelerineTÜGVA üyeleri saldırdı. SOL Genç üyeleri konuya ilişkin yaptığı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “TÜGVA Kocaeli Yurdu önünde eylem yapan arkadaşlarımıza TÜGVA üyeleri saldırdı. Çöktükleri yurtlar yeniden kamuya devredilip; gerici çeteler, işgal ettikleri tüm alanları terk edene kadar mücadelemize devam edeceğiz. Memleketi TÜGVA karanlığına teslim etmeyeceğiz. Birkaç gündür ülkemizin gündeminde başta Bilal Erdoğan'ın vakfı TÜGVA olmak üzere Türgev, İlim Yayma Cemiyeti, Ensar, KADEM, Önder, İMH gibi yandaş gerici vakıf ve derneklere kamu kaynaklarının nasıl peşkeş çekildiğini öğreniyoruz.

“REFERANS GEREKLİ DİYORLAR”

Hâkim veya savcı olmak isteyenler zamanında TÜGVA’ya başvurduğunu kabul ediyor. “AKP'den ya da TÜGVA’dan referans gerekiyordu” diyorlar. Sunucu, kameraman, televizyon çalışanı olmak isteyenlerin eğer Tügva'dan referansları varsa Habertürk'e, Ntv'ye, Trt'ye, Anadolu Ajansı'na koşulsuz alındığı ortaya çıkıyor. MİT, TSK, EGM, Adalet Bakanlığı başta olmak üzere Bakanlıklar, PTT, Belediyeler, Kaymakamlık, Valilik, Millet Kütüphaneleri, Bahçeleri ve diğer kamu kurumlarında başta üst düzey görevler olmak üzere TÜGVA referanslarıyla işe alındıkları ortaya çıkıyor. İşini yapan kamu görevlilerini şikayet etmek, yerlerinden etmek için Zorluk Çıkartanlar başlıklı bir listeleri olduğu ve bu listeyi güncel şekilde işlettikleri ortaya çıkıyor.

“BU SİSTEMDEN ALACAKLIYIZ”

Üyelerine yazılan trafik gibi resmi cezalarının bir listesi olduğu ve bu listedeki cezaların silinmesi için gönderdikleri ortaya çıkıyor. İçeriden Tügva yönetimleriyle ters düşmüşlerden gelen bilgiler ve özellikle belgeler neticesinde birlikte devleti ve kamu kurumlarını nasıl bölüştüklerini, kim nereye çökerse çökme usülüyle paylaşarak vergilerimizin ve ülkenin asırlık birikiminin üstünde nasıl at koşturduklarını izliyoruz. Ülkeyi yöneten emperyalizmin kullanışlı maşası devletleşmiş gerici Akp rejimi, bundan yıllar önce fethullahçılarla birlikte devleti nasıl bölüşmüşlerse ve nasıl rant sağlamışlarsa şimdi de bunu başta Tügva olmak üzere ve diğer ismini verdiğimiz yandaş gerici vakıf, dernek, tarikat ve cemaatlerle yapıyor.

“HESABINI SORACAĞIZ”

Gençlerin yıllarca zor koşullarda lise, üniversite, yüksek lisans, doktora programlarını bitirip, tez üstüne tez yazıp, staj üstüne staj yaptıktan sonra bile elde edemedikleri birikimlerin onlarca katını bu vakıf ve derneklerin üyeleri hiç emek göstermeden elde ediyorlar. Üniversite okurken en temel bir ihtiyaç olan barınma ihtiyacını bile elde etmek için kırk takla atmak zorunda olan gençlerin gelecek hayallerini, emeklerini çalanlara soracak hesabımız yıllardır var ve katlanarak artmaya devam ediyor. Torpilin, yandaşlarını kayırmanın liyakatin önünde bir alışkanlık olarak geçiren bu sistemden alacaklıyız. Tügva, Türgev, İlim Yayma Cemiyeti, Ensar Vakfı, Kadem, Önder, İMH ve diğer torpilci vakıf, dernek, cemaat, tarikat ağlarını yıkacak, çalınan emeklerimizin ve hayallerimizin hesabını hepsinden tek tek soracağız”

 

SEFA GARDİYANOĞLU

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

CHP Kocaeli’ye muhtarlardan 2 önemli talep

CHP Kocaeli’ye muhtarlardan 2 önemli talep