12 Nisan 2021 Pazartesi

Türk Büro Sen, sorunlarını genel başkana sundu

Türk Büro Sen, sorunlarını genel başkana sundu

Türk Büro Sen Kocaeli 1 Nolu Şubesi, kuruluşunun ardından çalışanların sorunlarını topladığı dosyayı Genel Başkan Osman Eksert’e sundu

23 Ocak 2021 Cumartesi 13:36 Güncel

Türk Büro-Sen Kocaeli 1 Nolu şubesinin 4 Temmuz 2020' de gerçekleştirilen kuruluş genel kurulu, Cihat Çoban başkanlığında yapıldı. Bahattin Aksakal, Aziz Kök, Nursel Durmaz, İlknur Yiğit, Ender Kılıçaslan ve Tuğrul Kılıç'tan oluşan yönetim kurulu, 6 aylık sürede Kocaeli ve bağlı ilçelerde büro koluna bağlı işyerlerini ziyaret etti. Kamu çalışanlarıyla tanışan yönetim kutulu üyeleri, çalışanların talep ve sorunları dinlendi. Bu çalışmanın neticesinde sendikanın üye sayısını yüzde 50 artırıldı.

DOSYAYI GENEL BAŞKANA SUNDULAR

Kamu çalışanlarının talep ve isteklerinin hayata geçirilmesi ve sorunlarının çözüme kavuşturulması için Türk Büro-sen Kocaeli 1 Nolu şubesi yönetim kurulu 19 Ocak 2021'de Türk Büro-Sen Genel Merkezi’ni ziyaret etti. Yönetim kurulu ziyarette üyeleri kurum çalışanlarının talep ve sorunlarını aktardı. Yönetim Kurulu üyesi Bahattin Aksakal, İŞKUR personelinin yaşamış olduğu kariyer düzleşmesinin giderilmesi için İş ve Meslek Danışmanlığı sertifikasına sahip kurum personelinin kurum içi iş ve meslek danışmanlığı kadrosuna atanabilmesi ile ilgili hazırlanan dosyayı Genel Başkan Osman Ekesert’e sunuldu.

‘SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ’

Türk Büro-Sen Genel Başkanı Osman Eksert yaptığı konuşmada, “Türk Büro Sen ilkeli, kararlı, cesur sendikacılığın tek adresidir. Sendikamız, kurulduğu günden itibaren kamu çalışanlarının sesi olmuş ve haklı taleplerinin karşılanması noktasında mücadele etmiştir. Sendikamız, bundan böyle de aynı misyonu sürdürecektir. Kocaeli 1 no'lu şube yönetim kurulunun iletmiş olduğu kamu çalışanlarının talep ve sorunlarının çözümü noktasında gerekli girişimde bulunacağız” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Büyükakın: Pandemide 250 Milyon TL'lik destekte bulunduk

Büyükakın: Pandemide 250 Milyon TL'lik destekte bulunduk