13 Nisan 2021 Salı

Türkkan’dan TRT’ye sert tepki: Millete çöpten nasıl yiyecek toplanacağını anlatıyorlar!

Türkkan’dan TRT’ye sert tepki: Millete çöpten nasıl yiyecek toplanacağını anlatıyorlar!

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, TRT Belgesel kanalının gıda atıklarıyla ilgili hazırladığı ve bu atıkların yenilebileceğini anlatan belgesele sert tepki gösterdi. Türkkan, “Utanmaz adam! Bir elin yağda, bir elin balda. Sülalece devleti yiye yiye semirdiniz. Ama yönettiğin TRT’de millete çöpten nasıl yiyecek toplaması gerektiğini anlatıyorsun” dedi

07 Şubat 2021 Pazar 21:52 Güncel

İktidara yakınlığıyla bilinen Takvim Gazetesi’nin bugünkü manşeti sosyal medyada büyük tepki gördü. Takvim gazetesi, manşete taşıdığı "Bu haberi okumadan markete girmeyin, çıkarken üzülmeyin" başlıklı haberde, okurlarına market alışverişlerinde "fazla harcama yapmamaları" için ipuçları verdi. “Alışverişe tek başına ve tok karnına çıkın. Çocuklar olmasın. Cazip kokular yoldan çıkarmasın. Evde hiçbiri kalmaz” gibi maddelerin sayıldığı haber ülke gündemine oturmuşken bir de TRT Belgesel kanalının gıda atıklarıyla ilgili hazırladığı belgesel ortaya çıktı.

AFİYETLE TÜKETEBİLİRSİNİZ!

Pazar atıklarının önünde çekim yapan belgeselci, bu atıkların yenilebilir olduğunu belirterek, “Gördüğünüz gibi atıkların yarısından fazlası organik. Bunları büyük çoğunluğu maalesef yiyecek. Ve hatta neredeyse de hepsi yenilebilir durumda. Mesela bu yumurta. Son kullanma tarihi geceli sadece iki gün olmuş. Yumurtanın bozulup bozulmadığını anlamak için size küçük bir ipucu vereyim. Şimdi elinize bir kap alın ve içini tuzlu suyla doldurun. Yumurtayı tuzlu su dolu kaba bırakın. Yumurta batıyorsa bozulmamış demektir. Bunu gönül rahatlığıyla kaynatabilir ve içinde bakteri oluşmadığından emin olduktan sonra afiyetle tüketebilirsiniz.” dedi.

TÜRKKAN: YİYE YİYE SEMİRDİRDİNİZ

Pazar atıklarının yenilebilir olduğunu anlatan ve TRT Belgesel kanalında yayınlanan programa tepki gösteren İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, çok sert açıklama yaptı. Türkkan’ın sosyal medya paylaşımı şöyle: “Utanmaz adam! Bir elin yağda, bir elin balda. Sülalece devleti yiye yiye semirdiniz. Ama yönettiğin TRT’de millete çöpten nasıl yiyecek toplaması gerektiğini anlatıyorsun. Bu dünyadan göçmeden mutlaka hesap vereceksiniz. Konu edilen kişi ve kişiler, bu belgeselde rol alan oyuncu değil, bunu yaptıran ve yayınlayanlardır. Ekmeğini oyunculuktan sağlayan bir genç konumuz değildir. Doğru anlaşılsın isterim.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İzmit Belediyesi'nden esnafa, koşulsuz nakdi destek

İzmit Belediyesi'nden esnafa, koşulsuz nakdi destek