19 Ekim 2021 Salı

Ünlü: Hürriyet'in söyledikleri hayal ürünü

Ünlü: Hürriyet'in söyledikleri hayal ürünü

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in Çınar Çocuk Evi ile ilgili açıklamalarına tepki gösteren AK Parti İzmit Belediye Meclis Üyesi, Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Hayrettin Ünlü, "Fatma Hanım’ın kreş konusunda söylediği her şey baştan aşağıya hayal ürünü ve uydurmadır" dedi

18 Eylül 2021 Cumartesi 11:24 Güncel

Çınar Çocuk Evi ile ilgili tartışmalar bitmek bilmiyor. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, "Meclisin olduğu gün tam İstanbul’a çıkacakken plan ve bütçe komisyonuyla yani Hayrettin Ünlü ile Necat Çakır benim odamda buluştular ve defalarca konuştular. Kadın Aile Müdürü Sinem Hanım ile görüşüp mutabakata vardılar" demişti. Hürriyet’in bu açıklamasına AK Parti İzmit Belediye Meclis üyesi Hayrettin Ünlü tepki göstererek şunları söyledi:

SADECE YAZIM HATALARINI DÜZELTTİK

Yeşilova’daki kreşin açılışının üzerinden 10 gün geçtikten sonra yaptığı basın açıklamasında maalesef yine yalan konuşmuştur. Ne yazık ki, Fatma Hanım’ın karıştığı her işte kavga, kaos, yalan ve iftira kaçınılmaz hale gelmiştir. Diyalogdan uzak, kendi bildiğini zorla dikte eden, işine gelmediğinde millete hizmet için maaş alan personeline yakın, yıkın talimatı vermekten de çekinmeyen Fatma Hanım’ın kreş konusunda söylediği her şey baştan aşağıya hayal ürünü ve uydurmadır. Söz konusu gün Başkan Vekili Nejat Çakır Ağabey ile sadece yönetmeliğin yazım hatalarını gözden geçirdik. Fiyat konusunda anlaşmadık, rakamları hiç konuşmadık.

OYBİRLİĞİ İLE KABUL EDİLEN MADDENİN GÖRÜŞÜLMESİ

Oy birliği ile kabul edildiğini söylüyor. Yine yalan. Oy birliği ile kabul edilen, müdürlükten gelen maddenin gündeme alınması ve komisyona havale edilmesidir. İçeriği hiçbir şekilde ele alınmayan bir maddenin oy birliği ile geçtiğini iddia etmek akıl dışıdır.

FİYAT TARİFESİNİ İLK KEZ MECLİSTE DUYDUK VE TEPKİ GÖSTERDİK

Madde gündeme alınmadan önce içeriği mecliste okundu. Kreş fiyatlarını hepimiz o zaman öğrendik, ondan sonra tepki gösterdik. Böyle olduğu halde halkın önünde bağırıp çağırmanın, halkı kandırmaya çalışmanın manası nedir?

BAHANELERİN, MAZERETLERİN ARKASINA SIĞINMAYI BIRAK

Bağırarak çağırarak belediye başkanlığı yapılamaz. Sürekli mağdurum diyerek belediye başkanlığı yapılamaz. Artık size kendi dostlarınız bile inanmaz. Yalan beyanlar vererek belediye başkanlığı hiç yapılmaz. Bakın çok daha ilginç bir şey söyleyeyim. Kreş Müdürlüğü açtırmadılar diyor. Bu kreşin yapılmasına, açılmasına ve işletilmesine engel değil. 2,5 yıldır bu kreşle ilgili yasal hangi mevzuatlar bile tamamlanmamış. Kimseye bahane, mazeret bulmaya gerek yok. Fatma Hanım, araştırmadan, sonucunu değiştirmeden, popülist şova dönük bir iş daha yapmıştır. Genel Başkanını bile kandırmıştır.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

İzmitliyiZ booolum

18 Eylül 2021 Cumartesi 13:18

Hayrettin Ünlü ve diğer militan akepeliler hep bol işler muhalefet olmayı da beceremediler hiçbirşeyi beceremiyorlar güle güle Ünlü haketmediğiniz makamlarda oturamayacaksınız!son çırpınışlarınız…

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Cebeci, Eğitim Projeleri Koordinatörü oldu

Cebeci, Eğitim Projeleri Koordinatörü oldu