08 Mart 2021 Pazartesi

Vali Yavuz ve eşinden İzmit'te hane ziyaretleri

Vali Yavuz ve eşinden İzmit'te hane ziyaretleri

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz, vatandaşlarımızla iç içe olmayı, onların dertlerini dinlemek için başlattıkları 'Gönülden Gönüle' projesi kapsamında toplumun dezavantajlı kesimine yönelik yapılan hane ziyaretlerini bu hafta sonu da devam ettirdiler

24 Ocak 2021 Pazar 12:55 Güncel

Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz, İzmit ilçesi Zabıtan Mahallesi’nde ikamet eden Şehit Jandarma Er Cafer Şenol, Tepecik Mahallesi’nde ikamet eden sivil şehit Asuman Figen Türker, Kadıköy Mahallesi’nde ikamet eden Şehit J. Kad. Bşçvş. Fikret Saktaş ile Fevzi Çakmak Mahallesi’nde ikamet eden Şehit Alper Al’ın ailelerini ziyaret ettiler. Şehitlerin ailelerine, kapılarının her zaman açık olduğunu belirten Yavuz çifti: “Şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin sayesinde bu topraklarda hür ve bağımsız yaşıyoruz. Sizler bize şehitlerimizin emanetisiniz, sizin isteklerinizin başımızın üstünde yeri var” dediler.

GAZİLERE ZİYARET

Yavuz çifti daha sonra İzmit'in farklı mahallelerinde ikamet eden Kore Gazisi Kamil Başer, Gazi Oğuzhan Aşıklar, Gazi Erdal Gülmüş ve Gazi İrfan Memiş’i ziyaret etti. Gaziliğin onur ve şerefini yaşayan gazilere her zaman borçlu olduklarını belirten Vali Yavuz: “Vücutlarında onur abidesi olarak yaralarını taşıyan kahraman gazilerimize minnet ve şükran duygularımızı sunmak, devletimizin hizmetini ulaştırmak bizim en önemli vazifemizdir” diyerek, sağlıklı bir ömür temennisinde bulundu. Ziyaretlerde gaziler ve şehit aileleri: Sizlerin ziyaretiyle çok mutlu olduk.  Allah devletimize zeval vermesin” diyerek, Yavuz çiftine, devletimizin temsilcileri olarak her zaman yanı başlarında olup kendilerini yalnız bırakmadıkları için memnuniyetlerini belirttiler.

ESNAF ZİYARETİ

Daha sonra Covid-19 salgınına karşı korunmak, bilinçlendirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla esnafları ziyaret ederek denetimlerde bulunan, hal ve hatırlarını soran Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz, bol ve bereketli kazançlar diledi. Esnaf ziyaretleri sırasında yolda karşılaştıkları engelli vatandaşımız Umut Yılmaz’ın da hal ve hatırını soran, ihtiyaç ve taleplerini dinleyen Yavuz Çifti: “Bir sıkıntınız olduğunda kapımız açık, ne gerekirse yapmaya hazırız.” dediler.

AİLELERİN SORUNLARINI DİNLEDİ

Şehit yakınları ile gazilere yapılan ziyaretlerin ardından Yavuz çifti, İzmit ilçesinde farklı mahallelerdeki 7 aileyi evlerinde ziyaret etti. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yardımları ile geçimini sağlayan ailelerin yaşadıkları sıkıntı ve sorunları dinleyen Vali Seddar Yavuz, yapılması gerekenler noktasında gerekli talimatları verdi. Ailelerin yaşadıkları sıkıntı ve sorunları dinleyip, istek ve talepleri not alarak çözüme kavuşturulması noktasında gereken talimatları veren Vali Seddar Yavuz ailelere: “Her zaman sizlerin yanındayız, “Gönülden Gönüle” projemiz kapsamında toplumun dezavantajlı grupları dediğimiz yaşlılarımız, engellilerimiz, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız şehit ve gazi ailelerimizi eşim Selda Hanım ile birlikte ziyaret ederek gönül köprüleri kurmaya devam edeceğiz. Bu şehirde ulaşamadığımız kimse kalmasın istiyoruz.” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Başiskele'deki o caddenin çehresi değişecek

Başiskele'deki o caddenin çehresi değişecek