18 Nisan 2021 Pazar

Vatandaşlar yıkımı onayladı

Vatandaşlar yıkımı onayladı

Körfez Mimar Sinan Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi üzerinde yer alan Mehmet Akif Ersoy Camii bahçesindeki çay salonu ve okuma salonunun, belediye tarafından hazırlanan kent meydanı projesi kapsamında yıkılması için yapılan sunum ve bilgilendirme çalışmasından Başkan Şener Söğüt’e onay ve teşekkür çıktı. Muhalefet meclis üyeleri de toplantıya katıldılar ve projeye onay verdiler

28 Ocak 2021 Perşembe 17:08 Güncel

Bilgilendirme toplantısı Körfez Belediyesi Meclis Salonu’nda yapıldı. Toplantıya Belediye Başkanı Şener Söğüt, 3'ü muhalefetten olmak üzere 8 meclis üyesi, belediye başkan yardımcıları, belediye amirleri ve mahalleyi temsilen 16 esnaf ve vatandaş katıldı.  Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, toplantıda Büyükşehirle birlikte ortak olarak yapılacak olan kent meydanı projesini anlattı ve yıkım olacak binaları söyledi. 10 milyon liraya mal olması beklenen projeye göre, sağlık ocağının da yer aldığı bina ve cami bahçesindeki çay salonu yıkılacak. Cumhuriyet Parkına kadar uzanan çalışmada, parklarda dahil olmak üzere yenileme, düzenleme, çevre düzeni, kafeterya, muhtarlık binası, oturma gurupları, kütüphane olacak.

KAÇAK BİNA

Şener Söğüt projeyi tanıtırken, cami bahçesinde ki çay salonunun yıkılması gerektiğini söyleyerek, “Normalde dere yatakları üzerine bir şey yapılamaz, kapatılamaz. Benzeri sorun Tütünçiftlikte yaşandı ve binalar yıkıldı. Bu çay salonu da o zaman yapılmış ama sanırım kaçak konumunda ve her an şikayet halinde sorun çıkartabilir. Burayı yıkmadan projeyi tam olarak uygulama şansımız yok” dedi. Söğüt, yıkılacak olan alanlarla kazanılan kent meydanında oturma yerleri, yeşil alanlar olacağını ve kafeteryanın da yine İlçe Müftülüğü’ne verileceğini, her kesin memnun kaldığı işletmeciyle devam edilebileceğini söyledi. Çay salonunu işleten ve Saadet Partisi Körfez İlçe Yöneticisi olan Hikmet Aydın’ın kayınpederi olan Ahmet Özbey söz aldı ve yıkımı doğru bulmadığını söyledi. 3 muhalefet meclis üyesi de projeye ve yıkıma olumlu baktıklarını söyledikten sonra yapılan konuşmalarda da proje desteklenerek, çalışmalar için teşekkür edildi. Projenin onaylanması halinde 2 ay sonra çalışmaların başlayacağı belirtildi. Toplantı sırasında talepler de iletilirken, vatandaşlar umumi tuvalet, taziye çadırı istediler, çöplerin toplanması ve temizlikte sorun yaşandığını söylediler. Şener Söğüt, bir tuvalet çalışmasına başladıklarını ama kimsenin evinin önüne, yanına böyle bir yapı istemediğini, temizlik ve çıkmalar konusunda da kendilerinin de memnun olmadığını, çalışmalar yapılacağını söyledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

KOTO’da aday bolluğu

KOTO’da aday bolluğu