06 Mayıs 2021 Perşembe

Yeğen, enişte, eş, dost... Başkan Şayir akrabalarına çalışmış!

Yeğen, enişte, eş, dost... Başkan Şayir akrabalarına çalışmış!

Dilovası Belediyesi Belediye Başkanı Hamza Şayir'in, kendi ailesine ait şirketlerden belediyeye kestirdiği faturalar ortaya çıktı

28 Nisan 2021 Çarşamba 13:23 Güncel

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir’in akrabalarına ait şirketlerden belediyeye faturalar kesildiği iddia edildi. İddiaya göre Başkan Şayir, belediyenin reklam işlerini yeğeni ve eniştesine ait reklam ajanslarına yaptırdı. Belediye Başkanı Hamza Şayir’in yeğeni Esra Soydaş Çakan’a ait Es Ajans’tan belediyeye 482 bin 735 Türk Lirası fatura kesildi. Şayir’in eniştesi Cemalettin Soydaş’a ait olan Gaye Reklam Tabela’dan ise 490 bin Türk Lirası fatura kesildiği görüldü. Şayir’in yeğeni ve eniştesi AKP’li belediyeden toplamda 972 bin 735 lira aldı.

AKRABA VE YANDAŞLARA 1 MİLYON 271 BİN

Dilovası Belediyesi’ne Es Ajans ve Gaye Reklam haricinde AKP Dilovası Eski İlçe Yönetim Kurulu üyesi Ünsal Polat’ın eşi ve şuan belediye başkan sekreterliğini yapan Duygu Polat’a ait Reta Reklam’dan da toplamda 299 bin 179 liralık fatura kesildi.

“ŞİŞİRME FATURA YAPMIŞLAR”

Oda tv’de yer alan habere göre, isminin gizlenmesini isteyen Dilovası Belediyesi Meclis Üyesi, “İlçemizin nüfusu 51 bin 60 kişi. Toplamda 54 tane reklam panosu var. Bu reklamlar için bu kadar para nasıl harcanır? Ayrıca Cemalettin Soydaş’a ait Gaye Reklam’ın kestiği faturada reklam panosu için 75 adet denmiş, bizim ilçemizde 54 tane reklam panosu var. Bu faturalarda şişirmeler var.” ifadelerini kullandı.

“ADETA TEFECİLİK YAPMIŞLAR”

Meclis Üyesi ayrıca piyasa fiyatı 35-40 Türk Lirası olan malların faturaya 140 Türk Lirası civarında yansıtıldığını belirterek, “Biz bunu da sorduk, aldığımız cevap ise işleri gözler önüne seriyor. Bize ‘Belediye ödemeyi geciktirdi, o yüzden fiyat yükselttik.’ Dediler. Yani adeta belediyeye tefecilik yapmışlar.” dedi.

“HEDİYELİK BAL”A 50 BİN LİRA

Ulaşılan belgelerde bir diğer dikkat çeken harcama da belediyenin “Hediyelik bal alınması” açıklaması ile yaptığı ödeme. Belgeye göre Dilovası Belediye, hediye edeceği bal için toplamda 50 bin 940 lira ödeme yaptı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Açlık sınırı nisanda 2 bin 767 TL oldu

Açlık sınırı nisanda 2 bin 767 TL oldu