14 Nisan 2021 Çarşamba

Yıldız: Bölge halkı Pakmaya'nın kokusundan bıktı!

Yıldız: Bölge halkı Pakmaya'nın kokusundan bıktı!

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, Pakmaya fabrikasının yaydığı kötü kokudan vatandaşların bıktığını, bir an önce çözüm bulunması gerektiğini ifade etti

31 Ocak 2021 Pazar 16:33 Güncel

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız'ın açıklamasında şu ifadeler yer aldı: Köseköy girişi D-100 Karayolu üzerinde faaliyet gösteren Pakmaya fabrikası, bölge halkını yaydığı pis kokudan dolayı rahatsız etmeye devam ediyor. Pis koku, fabrika çevresinin yanı sıra İzmit 42 Evler’e kadar yayılmış bir durumda. İzmit ve Kartepe ilçelerimizde hissedilen koku kirliliği ve şikayetler üzerine geçtiğimiz aylarda fabrikaya kesilen para cezasına karşı yetkilililerin vatandaşların bu pis kokudan bir an önce kurtulması adına daha kalıcı ve ciddi önlemler almasını hep birlikte bekliyoruz. Bölge halkı ise usanmış bir vaziyette. Yetkililer ve fabrika sahipleri bu şikayetleri hep kulak arkası ediyor, düşüncesinde. Bu şikayetler ilk ya da yeni değil, son olsun istiyoruz.

ACİLEN ÇÖZÜM BULUNMALI

Günümüzün en büyük çevre sorunu olan küresel ısınmayı tetikleyen sera gazlarının azaltılması yönünde bütün dünya seferber olmuşken, Kocaeli’mizde bu tür bir çevre sorununa hem Pakmaya hem yerel yönetimler ve hem de il idari yetkililerinin sessiz ve etkisiz kalması tarafımızdan kabul edilemez. Ekonomik endişelerle, insan sağlığı ve yaşam kalitesini etkileyen bu faktörleri görmezden gelmek daha büyük felaketlerin davetiyesi sayılır. Bu sebeple acilen etkin filtreleme gibi teknik önlemlerin alınması ya da bu tesisin yerleşim merkezlerinin uzağına nakledilmesi gerekmektedir." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Fatma teyzenin yüzünü güldürdüler

Fatma teyzenin yüzünü güldürdüler