REKLAMI KAPAT

08 Mayıs 2021 Cumartesi

Yıldızlı’dan 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü mesajı

Yıldızlı’dan 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısı ile bir mesaj yayınladı

17 Mart 2021 Çarşamba 12:53 Güncel

Başkan Yıldızlı yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: “Milletimizin bağımsızlık mücadelesinde düşman kuvvetlerine Gelibolu Yarımadası’nda emsali görülmemiş bir direniş göstererek kazandığı zaferin adıdır Çanakkale. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Anafartalar Kahramanı ünvanını almasının ardından Albay rütbesi ile önderlik bu zafer, tüm dünyaya Çanakkale’nin geçilmez olduğunu göstermiştir.

VURULAN MÜHÜR

Çanakkale’de dökülen şehit kanları, güzel ülkemizin dört bir yanında tek bir karış vatan toprağının bile kimselere peşkeş çekilmemesi için vurulan mühürdür. Bu şanlı zaferi dünya tarihine altın harflerle yazdıran başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimize, gazilerimize ve bugüne kadar vatan için can veren tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Çanakkale Zaferi’ne ve nice zaferlerimize yüzyıllar geçse de sahip çıkacak, vatan toprağının peşkeş çekilmemesi için mücadele edecek nice nesillerimizin yetişmesini temenni ediyorum”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Çiçekli: İYİ Parti Genel Merkezi çok hareketli

Çiçekli: İYİ Parti Genel Merkezi çok hareketli