17 Haziran 2021 Perşembe

Yürüyüş Yolu şantiyeye döndü

Yürüyüş Yolu şantiyeye döndü

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde başlayan Yürüyüş Yolu Yenileme Projesi’nde İSU’nun ardından SEDAŞ altyapı çalışmalarına bugün itibari ile başladı

06 Mayıs 2021 Perşembe 14:23 Güncel

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz hafta kabine toplantısı sonrası duyurduğu 17 günlük tam kapanma kararı sonrası İzmit’in çehresini değiştierecek olan Yürüyüş Yolu Projesi’nde altyapı çalışmaları hız kazandı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Simge Mat İnşaat Firması’na yaptırılan proje yaklaşık 8 ay sürecek. Proje çalışmaları kapsamında İSU Genel Müdürlüğü Yürüyüş Yolu Projesi için altyapı çalışmalarına geçtiğimiz haftalarda sokağa çıkma kısıtlaması olunan saatlerde başlamıştı.

 30 YILLIK ŞEBEKE YENİLENECEK

İSU’nun çalışmalarının tamamlanmasının ardından ise SEDAŞ altyapı çalışamalarına bugün itibari ile başladı. SEDAŞ İzmit merkezin 30 yıllık şebekesini 12 milyon liralık altyapı yatırımı ile yenileyecek. Trafiğe kapatılan Cengiz Topel Caddesi’nde başlayan çalışmalarda Yürüyüş Yolu’nun altına kablo döşeme işlemi gerçekleşiyor. SEDAŞ’ın 3 ay içinde kent merkezindeki çalışmalarını tamamlaması bekleniyor. Proje ile birlikte 15 kilometre orta gerilim hattı, 10 kilometre alçak gerilim hatları tamamen yenilenecek. Yürüyüş Yolu projesi kapsamında 14 trafoda yenileme çalışması yapılacak, 6 yeni trafo ise inşa edilecek.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Engelli genç hayatını kaybetti

Engelli genç hayatını kaybetti