12 Nisan 2021 Pazartesi

Yüz yüze eğitim öncesi okullar ilaçlandı

Yüz yüze eğitim öncesi okullar ilaçlandı

Kandıra’da yüz yüze eğitime geçecek 34 okul ve okul servisleri koronavirüs önlemleri kapsamında Kandıra Belediyesi Temizlik İşleri dezenfektan ekiplerince dezenfekte edildi

14 Şubat 2021 Pazar 19:58 Güncel

Alınan bilgilere göre, İl Hıfzıhsıhha Kurulu kararı ile 15 Şubat 2021 Pazartesi günü birleştirilmiş sınıflı ilkokullar, anaokulları ve köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerdeki okullar yüz yüze eğitime başlayacak. 15 Şubat Pazartesi günü yüz yüze eğitime başlayacak 34 okul ve okullara öğrenci taşıyacak okul servisleri Kandıra Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü dezenfektan ekipleri tarafından dezenfekte edildi. Bu okullara 23 adet dezenfektan ünitesi kuruldu.

34 OKUL YÜZ YÜZE EĞİTİMLE AÇILIYOR

Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Standartları Enstitüsü arasındaki işbirliği ile belirlenen standartlar uyarınca Okulum Temiz belgesi sahibi 34 okulda Pazartesi gününden itibaren tam gün eğitim yapılacak. Okullarda “Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu” hükümleri uyarınca öğrenciler arasında 1-1,5 metre sosyal mesafe uygulanacak.

TURAN: ÖNCE SAĞLIK

Dezenfekte işlemi ile ilgili basına açıklama yapan Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, "Önce sağlık diyoruz. Geleceğimiz çocuklarımızın sağlığı da eğitimi de bizler için çok önemli. Belediye ekiplerimiz bu güne kadar koronavirüs önlemleri kapsamında gencinden yaşlısına kadar tüm vatandaşlarımızın ve kurumlarımızın destekçisi oldu. Olmaya da devam edecek. Bu hastalıktan kurtulana kadar da dezenfekte çalışmalarımız aralıksız sürecek" dedi.

ÖZKAN: ŞİMDİ EĞİTİM ZAMANI

İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Özkan ise yaptığı açıklamada yüz yüze eğitime geçmenin heyecanını yaşadıklarını ifade ederken, "Öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin maskeleri okullarımıza gönderildi. Sayın Kaymakamımız Mehmet Ünal’ın talimatları doğrultusunda sağlıklı bir eğitim için bilinçli bir şeklide gereken tüm hijyen önlemlerimiz alındı. Şimdi eğitim zamanı" dedi. 

AÇILACAK OLAN 34 OKULUN LİSTESİ

Adalet Anaokulu, Selma Orhon Atameriç Anaokulu, Perihan Ahsen Akalın Anaokulu, KocakaymazYunus Emre İlk/Ortaokulu, Seyitaliler Atatürk İlk/Ortaokulu, Kaymaz Araman İlk/Ortaokulu, Kırkarmut Şh.Ahsen Budak İlkokulu, Bozburun İlk/Ortaokulu, YusufçaŞh. İrfan Yaman İlk/Ortaokulu, Özbey İlk/Ortaokulu, Karaagaçİlk/Ortaokulu, AKV Ballar İlk/Ortaokulu, Çamkonak İlkokulu, Kefken Şh.Oğuz Kır İlk/Ortaokulu, Kefken İmam Hatip Ortaokulu, AKV Bağırganlı İlk/Ortaokulu, Safalı İlk/Ortaokulu, Çerçili Sefa Sirmen İlk/Ortaokulu, Akçaova İlk/Ortaokulu, Eğercili Namık Kemal İlk/Ortaokulu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İzmit Belediyesi'nden yoğun kar mesaisi

İzmit Belediyesi'nden yoğun kar mesaisi